• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zafira - jakou koupit
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
waclav
Saturday 25 November 2006 - 22:44:25 Citovat
Host
Zafiru si urcite kup. A je jedno jaky motor. Vsechny ostatni vlasnosti tohodle auta totiz smazou v pohode pripadne nedostatky nektereho motoru. Mam Zafiru X18XE1 dva roky a jsem nad miru spokojen. Samozrejme, ze auto ma obcas nejake musky jako kazde jine. Pokud si ale vlezu po 2 letech uzivani "velkeho maleho" auta do jakehokoli "normalniho", mam pocit, ze sedim v kybli a ze me "to" rozmacka. Nekdo tady napsal v diskusi, ze Zafira ma sedacky jako zidle. Je to pravda a jsou to komfortni zidle, z kterych nemas ani po x tis. km drevene nohy a bolava zada. Smal jsem se, kdyz kolega, ktery se mnou jel do Chorvatska, vzdy po 4 hodinach jizdy nemohl vylezt ze sve oktavky a celou dobu se na parkovisti "rovnal" i se svoji rodinou. Ja i mi drazi jsme byli celou cestu svezi a v pohode. To jsou ty chvile, kdy ocenis Zafiru. Myslim, ze motor si muzes vybrat podle toho, co mas rad. Kazde auto je jine a slouzi tak, jak s nim zachazis. Takze muzes mit smulu at budes mit naftu nebo benzin a nebo taky perfektni auto v obou pripadech. Kdyz jsem pred 2 lety prodaval svoje milovane UNO kamaradovi, ktery uz na nej 2 roky predtim cekal, bylo jako nove a jeste ted za nim chodi lide aby jim ho prodal. To je priklad toho, co jsem napsal vyse (jak se k nemu chovas, takove ho mas). Takze preju stastnou ruku pri vyberu jakekoli ZAFIRY.
muna
Monday 25 December 2006 - 19:18:49 Citovat
Host
Ahoj mám 1.8 16V a zatím panuje spokojenost. je to naklaďák i když ta spotřeba mohla být o něco menší,ale je to prostorné auto a tak to nejspíš bude daň za komfort a prostor. Ovšem když mám lehkou nohu a nejsem naložený po střechu tak se vejdu do 8l. Jen manželka mi vždycky zkazí průměr. ?lola Po dvou měsících ježdění když jsem přesedl do Fabie tak jsem myslel že jsem v motokáře a nemohl jsem se pak vysoukat ven.Takže Zafiru doporučuji jen možná disel ale ten mě nebere.
Shalibaba
Thursday 04 January 2007 - 15:22:27 Citovat
Host
Mám přes půl roku Zafiru A 1,8i 16V, motor Z18XE v automatu a spotřeba benzínu 9,1/100 a spotřeba oleje 1l na 1000 km
najeto dle tachometru a padělané servisní knížky přímo od Omnitechu Písek 70.000 km. Auto celkově v pohodě, jen nevěřím, že má tak málo najeto (
Takže všem závidím tak nízkou spotřebu oleje... Co za olej tam lejete?
muna
Thursday 04 January 2007 - 21:08:49 Citovat
Host
čeká mě výměna a tak podle servisky dodržím CASTROL Magnatec 5W40
biL
Friday 05 January 2007 - 16:10:10 Citovat
Host
10W30
IJK
Saturday 06 January 2007 - 19:03:18 Citovat
Host
Shalibaba napsal ...

Mám přes půl roku Zafiru A 1,8i 16V, motor Z18XE v automatu a spotřeba benzínu 9,1/100 a spotřeba oleje 1l na 1000 km

Viděl bych to na problém gufer ventilů, v každém případě bych s tím začal - z možných oprav je to relativně ta levnější s 80% pravděpodobností úspěchu.
Shalibaba
Thursday 11 January 2007 - 06:20:57 Citovat
Host
Jo jo, to už mi kamarád, co dělá u nás v Oplu také říkal. Při kolika najetých kilometrech zhruba ty gufera odcházeli? Měnil je už někdo? Jak je to pracně náročné? Myslím tím, na kolik to tak asi může vyjít....
Dále prý mám zkusit místo syntetiky nalejt 15-30 (15-40)? že prý je hustější a nemusel by tolik ubývat, ale mám strach, když tam dosud byla litá syntetika, tak aby to něco nez...... .
Martas
Thursday 11 January 2007 - 06:26:27 Citovat
Host
Shalibaba napsal ...

Jo jo, to už mi kamarád, co dělá u nás v Oplu také říkal. Při kolika najetých kilometrech zhruba ty gufera odcházeli? Měnil je už někdo? Jak je to pracně náročné? Myslím tím, na kolik to tak asi může vyjít....
Dále prý mám zkusit místo syntetiky nalejt 15-30 (15-40)? že prý je hustější a nemusel by tolik ubývat, ale mám strach, když tam dosud byla litá syntetika, tak aby to něco nez...... .


Gufera na ventilech se obvykle menej pri sundany hlave nicmene kdo to umi je dela i pri namontovany hlave ze si nejakym pripravkem kazdej jednotlivej ventil podrzi dirou na svicku ale to urcite neni dobry zkouset sam napoprvy. Nicmene to ze to jsou jen gufera se spatne diagnostikuje, muze to byt i tesneni pod hlavou, praskla hlava pripadne uz vybehany pistni krouzky, tazke to sunadani hlav neni tak uplne od veci.
Anonymní
Friday 12 January 2007 - 12:45:42 Citovat
Host
Tak se taky pøipojuji se svout troškou do mlýna. Mám 1.8 X18XE1 to je ten motor, na který jsem tady na serveru èetl dost špatné vìci, já teda nemohu øici ZATÍM ani slovo, motor v poho, jen ze zaèátku jsem si nìjak nemohl zvyknout na tu spotøebu (hlavnì ve mìstì - v Praze pod 10 l se fakt dostaneš málokdy), ale už mì to pustilo, ono je to pøeci jen velké auto a hlavnì tìžké (cca 1500 kg pohotovostní). jinak mimo Prahu s tím jezdím tak mezi 7-8l což na druhou stranu docela jde. Ty žile co tady o nich byla zmínka tak to je asi ode mne z jiného fóra. Jsou ale fakt pohodlné a dokonce i manželka, která tenhle výraz vymyslela si na nì už pomalu zvykla. Kufr to mám fakt dost velký (mìl jsem pøedtím Vectru A ta ho mìla nìco kolem 520 l ) tady tìch 600l v základu je dost dobrých a nìkdo tu psal že tam nedostaneš skøíò o velikosti 60x100x150 tak to bych se divil..... Poruchy zatím žádné (jednou jsem mìnil žárovku v hlavním svìtlometu, toť vše) mám ji nìco málo pøes 1 rok, olej to nepapá vùbec (dávám 5W-40 Delphi). Jen co mi vadí, že tomu chybí 6stka hlavnì pro dálnici, protože 4000 ve 130km/h je fakt moc a taky to pak po dálnici papá lechce pøes 8l. Takže ale jinak fakt spokojenost! Doporučuji!
Marty
Friday 12 January 2007 - 12:46:28 Citovat
Host
Jinak jsem se zapomněl přihlásít, takže to je odemne.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1806 sec,0.1454 z toho dotazů.