• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Tekutina v motorovém prostoru
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Franta
Thursday 22 April 2010 - 20:18:05 Citovat
Host
Dobrý večer,

dnes jsem dojel domů se svým Opelem Vectra B 1,7TD (1997) a zpod kapoty se mi kouřilo a kolem auta to dost smrdělo. Tak jsem otevřel motorový prostor a po motoru byla šikmo rozstříklá nějaká "rezavá" kapalina, taková napůl mazlavá. V prostoru mezi motorem a začátkem kabiny v okolí palivového filtru toho bylo nejvíc. Skoro jak kdyby to tam někde teklo. Ale po opětovném nastartování se mi nepodařilo najít místo úniku. Nevíte, co by to mohlo být za kapalinu? Nebo odkud by to mohlo unikat?
Foto kdyžtak přidám.

Předem děkuji za odpovědi.
Franta
wisastar
Thursday 22 April 2010 - 20:24:21 Citovat
Host
Franta napsal ...

Dobrý večer,

dnes jsem dojel domů se svým Opelem Vectra B 1,7TD (1997) a zpod kapoty se mi kouřilo a kolem auta to dost smrdělo. Tak jsem otevřel motorový prostor a po motoru byla šikmo rozstříklá nějaká "rezavá" kapalina, taková napůl mazlavá. V prostoru mezi motorem a začátkem kabiny v okolí palivového filtru toho bylo nejvíc. Skoro jak kdyby to tam někde teklo. Ale po opětovném nastartování se mi nepodařilo najít místo úniku. Nevíte, co by to mohlo být za kapalinu? Nebo odkud by to mohlo unikat?
Foto kdyžtak přidám.

Předem děkuji za odpovědi.
Franta


Neni to olej z klimosky?
Franta
Thursday 22 April 2010 - 21:53:12 Citovat
Host
Klimatizace nebyla spuštěná od včera. Nyní jsem se projel trasou, kudy jsem jel domů. Tam kde jsem stál déle je malá loužička. Jinak téměř celou cestu takový čůrek místy ani kapka.
Koukal jsem pod auto a vypadá to, že je celá přední spodní část zadělaná touto tekutinou. Nyní auto stojí a vypadá to, že z něj nic dalšího už nevytéká, takže se to děje pouze za chodu.
wisastar
Thursday 22 April 2010 - 22:04:34 Citovat
Host
Franta napsal ...

Klimatizace nebyla spuštěná od včera. Nyní jsem se projel trasou, kudy jsem jel domů. Tam kde jsem stál déle je malá loužička. Jinak téměř celou cestu takový čůrek místy ani kapka.
Koukal jsem pod auto a vypadá to, že je celá přední spodní část zadělaná touto tekutinou. Nyní auto stojí a vypadá to, že z něj nic dalšího už nevytéká, takže se to děje pouze za chodu.

No tak naftu poznas? olej take? olej ze serva take? chladici smes take? tak me napada jedine ta klima... je tam takovy polomazlavy zeleny az oranzovy olej...

A kdyz to vrci nic z toho netece? nebo nekomu rekni at toci kolama a mrkni pod to...
Franta
Thursday 22 April 2010 - 23:15:23 Citovat
Host
Tak dobrý, už jsem to našel. Stačilo to nechat vychladnout. Nádobka chladicí kapaliny zvenčí vypadala plná (nějakým způsobem je tam usazenina rzi, tak to vypadalo jako hladina) a jak to bylo horky, tak jsem to neotvíral, teď jsem jí otevřel a tak sucho snad nikde není.
Zeptal jsem se táty, co v tom bylo na zimu a prý to byl nějakej roztok nevím čeho, takže proto to bylo trochu mazlavý. Takže zítra budu hledat prasklinu na nějaké hadičce dole v motoru
Ale i tak díky.
Hujer
Friday 23 April 2010 - 22:02:38 Citovat
Host
No, mně, když se začne kouřit z pod kapoty, tak taky nejdřív dám dotaz na internet a jezdím dál.
Prosím tě, do jaké jsi chodil autoškoly? Být to v Amerive, tak na ní vysoudíš majlant.
wisastar
Saturday 24 April 2010 - 11:09:07 Citovat
Host
Hujer napsal ...

No, mně, když se začne kouřit z pod kapoty, tak taky nejdřív dám dotaz na internet a jezdím dál.
Prosím tě, do jaké jsi chodil autoškoly? Být to v Amerive, tak na ní vysoudíš majlant.

to bylo k tomuhle tematu?
mates
Saturday 24 April 2010 - 12:03:03 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Hujer napsal ...

Být to v Amerive...

Kde to je?

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Martas
Saturday 24 April 2010 - 17:24:11 Citovat
Host
wisastar napsal ...

Hujer napsal ...

No, mně, když se začne kouřit z pod kapoty, tak taky nejdřív dám dotaz na internet a jezdím dál.
Prosím tě, do jaké jsi chodil autoškoly? Být to v Amerive, tak na ní vysoudíš majlant.

to bylo k tomuhle tematu?


Jo bylo, protoze tohle je opet klasicky tema typu vubec nevim co a kde ani co s tim ale poradte.

Ptat se jestli nevime kde se vzala rezava tekutina v motorovym prostoru misto toho abych vzal hadr vsechno otrela a pak badal (stejne jako nedavno jestli nevime odlkud asi tak muze tect olej z motoru) je proste zbytecna prace.

A to nemluvim o tom ze se ptaji casto ti, co ani nevedi jestli se sroub povoluje doleva nebo doprava, hlavne ze se v tom vrtam sam.
Franta
Sunday 02 May 2010 - 21:14:35 Citovat
Host
No, tak autoškola neautoškola, v ní mi řekli neotvírej nádržku chladicí kapaliny, dokud je voda horká. Navíc když to vycáklo, tak všechno bylo mastný jak od nafty a dokud to neuschlo tak rez nebyla vidět. Ale to momentálně není hlavní problém, zajel jsem s tím do servisu, kde mi našli prasklou hadičku a vymněnili ji. O víkendu jsem ujel 400km a praskla jiná hadička. Celou jízdu v pohodě 83-87 stupňů, a prasklo to, když jsem na neutrál stál v Praze, tak jako předtím. Měl by někdo tip jestli může stoupnout tlak zrovna když to stojí? A vůbec, nedalo by se jezdit s trvale odvzdušněnou expanzí(tj bez tlaku)?

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1459 sec,0.1082 z toho dotazů.