• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
otáčky motoru při řazení
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
nero
Monday 20 November 2006 - 20:59:32 Citovat
Host
Pánové mám dotaz, nedávlo jsem koupil VB 1,6,16V s motorem X16XEL, při vyřazení rychlostí se otáčky
malínko zvýší tak 2500 a pomalu poté padají tak na 1100 až po chvilce spadnou na cca 800, jeto normální stav nebo někde chyba.Byl jsem zvyklý u jiných, že otáčky motoru ihned klesly.
Martas
Monday 20 November 2006 - 21:03:51 Citovat
Host
nero napsal ...

Pánové mám dotaz, nedávlo jsem koupil VB 1,6,16V s motorem X16XEL, při vyřazení rychlostí se otáčky
malínko zvýší tak 2500 a pomalu poté padají tak na 1100 až po chvilce spadnou na cca 800, jeto normální stav nebo někde chyba.Byl jsem zvyklý u jiných, že otáčky motoru ihned klesly.



Uz se to tu resilo, otacky maji byt mirne vetsi nez volnobezne ale 2500 je opravdu moc.
nero
Monday 20 November 2006 - 21:27:12 Citovat
Host
Nevíš v čem je příčina
prťka
Tuesday 21 November 2006 - 06:56:30 Citovat
Host
Jako první zkus vyčistit volnoběžný ventil

1.Postup na vyčištění : krokový motorek volnoběhu
Zaprvé sundáme sání a vyčistíme prostor kolem klapy...nejlepší je carburatte cleaner..který se používá jako přísada do benzínu.Nejlepší je ho nálít do rozprašovače.
Postříkáme, necháme působit a štetečkem umyjeme
Krokáč je přišroubovaný na sání dvěmi šrouby torx,myslím 25 nebo 20.Při demontáži vypneme klíček a vytáhneme jej.Odpojíme svorku od motorku a opatrně vytáhneme krokáč.Krokáč připojíme zpátky na kontakty,zastrčíme klíček a otočím...jehla musí vyjet a při vypnutí zajet.Opět vytáhneme klíček.Odpojíme konektor a postříkáme jehlu s pružinkou cleanerem..necháme působit..vememe štěteček a jehlu s pružinkou vyčistíme..postříkáme a opakujeme až se jehla svítí čistotou.Pak vyfoukáme vzduchem a prostříkneme WDčkem.Namontujeme zpátky připojíme konektor..otočíme klíčkem až se rozsvítí kontrolky a vypneme a vytáhneme klíček...ještě jednou to zopakujeme a tím zrestartujeme krokáč...pak startujeme.
nero
Wednesday 22 November 2006 - 19:24:56 Citovat
Host
Krokáč jem vyndal (mimochodem strašná práce málo místa) vyčistil jak popisuješ, ale nevím jak se mám dostat k té klapce.Nemůžeš mi nějak tu demontáž popsat.Díky
nero
Tuesday 05 December 2006 - 21:22:17 Citovat
Host
Ještì jednou prosím o radu, ja se dostat k èíštìní té klapky v motoru VB 1,6,16V, X16XEL.
prťka
Wednesday 06 December 2006 - 06:52:30 Citovat
Host
No tomu nerozumím...jak jsi probůh sundával ten krokáč,když jsi neměl dole tu umělhmotnou hubici od vzduchového filtru...a pod ní je klapa

[ Upraveno Wednesday 06 December 2006 - 07:45:51 ]
nero
Tuesday 12 December 2006 - 21:11:59 Citovat
Host
Jak již jsem uvedl mám motor X16XEL, je to jinak uspoøádaný motor než 1.8 a výš.Když u tohoto motoru odpojím hadici sání, tak se k vyèištìní klapky zásadnì nemùžu dostat když pøístup je ze spoda.Potøeboval bych radu jak se k ní dostat.
prťka
Wednesday 13 December 2006 - 06:51:01 Citovat
Host
nero napsal ...

Jak již jsem uvedl mám motor X16XEL, je to jinak uspoøádaný motor než 1.8 a výš.Když u tohoto motoru odpojím hadici sání, tak se k vyèištìní klapky zásadnì nemùžu dostat když pøístup je ze spoda.Potøeboval bych radu jak se k ní dostat.



No když myslíš...k tomu už nemám co dodat...myslím si ,že jsem si XEL dost užil
mautin
Tuesday 30 January 2007 - 14:31:02 Citovat
Host
Me to delalo take plus jeste kdyz jsem vzal plnou a zastavil cca po 2km jizdy, tak byl trochu problem s nastartovanim. Nevenoval jsem tomu moc pozornost, ale jednou na dovolene, kde jsem jezdil hodne casto v kopcich se me rozvitila kontrolka, ze je elektronika motoru jede v nouzovem rezimu ci co. Tak jsem to dal do servisu a ty me vymenily skrtici klapku a od te doby uz je to v poradku.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1941 sec,0.1523 z toho dotazů.