• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
hučení při couvání
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
maniac
Tuesday 28 November 2006 - 09:19:01 Citovat
Host
ahojky všichni po delší odmlce se ozývám. mám x20xev r.v.00 najeto 120tis. při couvání a samo vypnuté rádio.. slyším takové divné hučení. když jedu dopředu tak to nedělá akorát se mi zdá když jedu pomalu a zatáčím na jednu nebo na druhou stranu tak také slyším takové slabší hučení...
díky za rady a tipy....
Yper
Tuesday 28 November 2006 - 09:24:04 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Těžko poradit, když to hučení neslyšíme. Každopádně pokud to dělá na obě strany při otočení volantu a jízdě vpřed, tak by to nic být nemuselo, protože dozadu to vždy vydává jiný zvuk než při jízdě dopředu.
Dělalo Ti to i předtím?

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
VGT
Tuesday 28 November 2006 - 09:40:39 Citovat
Host
A nedělalo to předtím také? Komentovat nějaký zvuk při jeho písemném popisu po internetu je velice těžké.
Všechny převodovky, co jsem kdy slyšel, měly při chodu na zpátečku jiný zvuk než dopředu (ozubená soukolí diferenciálu zabírají jinými boky zubů než při jízdě vpřed. Kola pro zpátečku v převodovce také mají často jiný druh ozubení než ostatní rychlosti). Zkus poslouchat jiná auta při couvání, co se z nich line za zvuky.
Pro klidné spaní bych zkontroloval množství oleje v převodovce.
VGT
Tuesday 28 November 2006 - 09:44:51 Citovat
Host
2 Yper: ?lola . Já jsem ale fakt neopisoval, Míro.
Miky
Tuesday 28 November 2006 - 19:23:28 Citovat
Host
Kdyz uz ste u toho huceni,mam na vectre B prevodovku F18 a uz od zacatku pri couvani vydava zvuk jako by byla prevodovka na suchu (ale neni) ,slysite jak se toci zuby o sebe..nevim k cemu to prirovnat...mozna k rucni vrtacce...ta taky specificky vrcela,nebo k auticku s motorkem, ktere se po podlaze sune rucne.Dela to nekomu neco podobneho?
prťka
Wednesday 29 November 2006 - 06:27:27 Citovat
Host
Tak jsem vlezlu do tohoto vlákna a málem jsem spadl na zadek...při couváni ti hučí to mi taky a věřím na koho se podíváš tomu hučí vždy při couvání dobře tak jsem se dosmál a ted vážně...prdi jedni...vy nevíte ,že v převodovce jssou šikmé zuby a jen zpátečka je nemá a má je rovné..proto to hučí...vždy když couváš,tak je ten zvuk jiný...takový hučivý
vrgada
Wednesday 29 November 2006 - 07:24:03 Citovat
Host
ale ten hjucivy zvuk je takovy sportovni, uz jste kontrolovali, zda pri seslapnutem plynu-ukazuje tachometr na zpatecku? Jenom pri tom netocte volantem, zadni rizeni maji myslim kombajny (opravdovy na obili) a ty jezdi pomaleji, ocekavam, ze pri rychle jizde dozadu a skubnutim volantem udela auto vyvrtku:-)
Legend
Wednesday 29 November 2006 - 07:53:56 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
vrgada: tachometr mi taky ukazuje na zpátečku, ale když chci udělat rekord při couvání, tak mi tu rychlost musí říkat spolujezdec, už se to pak špatně řídí. Omega mi zatím couvala 60, ale s hondou jsem jednou couval 70

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
maniac
Wednesday 29 November 2006 - 08:25:52 Citovat
Host
čus prdi díky všem na odpovědi.. nevím jestli nejsem až moc přísnej na svoje auto ale prostě se mi to zdálo. vím, že je těžké popisovat ten zvuk tady na internetu... ale je to prostě jiný zvuk než když jedu dopředu asi to bude tím jak říkáte. jen se chci zeptat, kde zkontroluji olej v převodovce?
2 prťka: nejsi nějaký moc vysmátý... ?lola ale dobrý hlášky máš _;
prťka
Wednesday 29 November 2006 - 08:38:55 Citovat
Host
Zboku na převodovce je kontrolní šroub

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.3042 sec,0.2575 z toho dotazů.