• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
hučení při couvání
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
maniac
Wednesday 29 November 2006 - 10:34:44 Citovat
Host
2 prťka: a ten odšroubuji a když poteče olej tak v poho a když ne tak dolejt?
Yper
Wednesday 29 November 2006 - 10:56:07 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Maniac: jak napsal Prťka, zboku, ale zezadu a je blíže k lemu převodovky a motoru.
Jinak pokud ti tam odtud nic nepoteče, tak si sežeň plastovou injekci na proplachování uší - je asi na 2 dcl a stojí okolo 70ti Kč a vyplatí se třeba na plno jiných věcí i doma.
Pak si sežeň olej do našich převodovek - je červený - tzv.celoživotní a touhle injekční stříkačkou doplňuj vždy tak po 1dcl a chvilku počkej, zda nezačne vytékat - pak je tam správná hladina.

2 Prťka: ..čéče nekeéécej, to o těch rovných zubech jsem nevěéééděl!
A mně bylo furt divný, že mi nejde dozadovačka zařadit když např. na volnoběh mírně couvám - to dělají ty rovné zuby!
Ve Svazarmu jsme jednou převodovku půlili, ale jaksi jsem tohle už zapomněl - pokud jsem to vůbec zaznamenal!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
vrgada
Wednesday 29 November 2006 - 11:12:17 Citovat
Host
60 dozadu dost dobry:-), ja byl maximalne schopen registrovat, ze to meri, nebo-li tachometr je spatne.

Rychlost je vektor a ma smer. Spravne by teda mela stupnice zacinat -60 pak nula a pak jit teprve do kladnych hodnot-to nejak opel nedoresil. Jinak neni to tak davno, co se na netu resilo, ze nejaky borec prisel v ciczine o body a platil pokutu za prekroceni rychlosti v obci -na zpatecku:-)
Palic
Wednesday 29 November 2006 - 11:17:52 Citovat
Uživatel #437
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 07:12:36
Příspěvků: 493
Yper napsal ...

2 Maniac: jak napsal Prťka, zboku, ale zezadu a je blíže k lemu převodovky a motoru.
Jinak pokud ti tam odtud nic nepoteče, tak si sežeň plastovou injekci na proplachování uší - je asi na 2 dcl a stojí okolo 70ti Kč a vyplatí se třeba na plno jiných věcí i doma.
Pak si sežeň olej do našich převodovek - je červený - tzv.celoživotní a touhle injekční stříkačkou doplňuj vždy tak po 1dcl a chvilku počkej, zda nezačne vytékat - pak je tam správná hladina.

2 Prťka: ..čéče nekeéécej, to o těch rovných zubech jsem nevěéééděl!
A mně bylo furt divný, že mi nejde dozadovačka zařadit když např. na volnoběh mírně couvám - to dělají ty rovné zuby!
Ve Svazarmu jsme jednou převodovku půlili, ale jaksi jsem tohle už zapomněl - pokud jsem to vůbec zaznamenal!


Ype to je stara vec ze zpatecka ma rovne zuby a navic nema synchrony...... proto pri razeni zpatekcy se nemas pohybovat dopredu, jinak ji zaradis pres zoubky.....



me huci taky zpatecka ale tak nejak normalne jako jian auta, jinak dozivotni napln v prevodovce menena pred rokem pri 187tis. km pri blbnuti se spojkou, olej orig opel u zrayho stoji neco kolem 200kc litr..... staci ti dve litrovky..... a budes mit jeste na doliti (pokud by jsi delal vymenu)...... jinak origo je cervena, ja kdyz to vypoustel byla uz hoodne tmave cervena........ takze nic neni dozivotni...... , vypusteni voleje z prevodovky je mozne po odmontovani spodniho plechoveho vika prevodu...... (vypustak to nema), a misto noveho teneni jsem to namontil na cerveny silikon (myslim do 180°C) a netece to....... takze tak.....


Astra K ST, B16DTR
Astra J ST, A14NEL
Vectra B Caravan, X20XEV
VGT
Wednesday 29 November 2006 - 12:41:42 Citovat
Host
Yper napsal ...
A mně bylo furt divný, že mi nejde dozadovačka zařadit, když např. na volnoběh mírně couvám - to dělají ty rovné zuby!

Nejen ty rovné zuby! Pokud si to dobře pamatuji, tak ozubená kola rychlostí dopředu jsou ve stálém záběru (a řadí se synchronizačními zubovými spojkami), kdežto kola zpátečky ne. Ta se řadí posunutím celého ozubeného kola do záběru.
Miky
Wednesday 29 November 2006 - 16:57:31 Citovat
Host
Prtiku sem rad ze si se zasmal..to prodluzuje pry zivot,ale ted taky vazne.Nejsem malej kluk,abych nevedel ze dozadu to zni jinak jak dopredu,neni to prvni auto,ktery sem ridil,ale tenhle zvuk me fakt zarazel...fakt to dela kraval a pusobi to na tebe jako kdyz neni neco v poradku...proto sem se ptal jestli to mate taky tak markantni oproti jakemukoliv jinemu vozu...proste kdybych mel couvat 300m tak se lidi kolem otacej co je to za zvuk...
Martas
Wednesday 29 November 2006 - 17:14:44 Citovat
Host
Miky napsal ...

Prtiku sem rad ze si se zasmal..to prodluzuje pry zivot,ale ted taky vazne.Nejsem malej kluk,abych nevedel ze dozadu to zni jinak jak dopredu,neni to prvni auto,ktery sem ridil,ale tenhle zvuk me fakt zarazel...fakt to dela kraval a pusobi to na tebe jako kdyz neni neco v poradku...proto sem se ptal jestli to mate taky tak markantni oproti jakemukoliv jinemu vozu...proste kdybych mel couvat 300m tak se lidi kolem otacej co je to za zvuk...


A co to dela pri vyslapnuti spojky furt to stejny nebo to prestane/zeslabi ?
Miky
Wednesday 29 November 2006 - 17:17:56 Citovat
Host
Furt totez....proste slysis ten zvuk zubu jak o sebe jedou..vrrrr
prťka
Wednesday 29 November 2006 - 17:36:06 Citovat
Host
Tak to bych musel slyšet..já jsem se spíš smál tomu,že když couvá tak mu hučí...mě hučí ne jen při couvání v tom případě může být něco s převodovkou...vyměn kapalinu za Castrol TQ Dexron III
Miky
Wednesday 29 November 2006 - 17:48:09 Citovat
Host
Tak to si zas ta mrcha nemecka nezaslouzi...

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2083 sec,0.1579 z toho dotazů.