• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
kolisani otacek pri volnobehu
Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5 6
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Michal
Sunday 18 September 2005 - 11:59:03
Host
Ahoj,
(tohle jsem psal na NIa, Riwala a Lïba, kdyz nesly stranky Renbau, timto dekuju NIOvi za odpoved - treba ma nekdo podobnou zavadu...)

Mam problem s Vectrou r.97 1,6 X16XEL. Pri volnobehu mi kolisaji otacky mezi 800-925 (podle diagnostiky), coz se nezda moc, ale s autem to i znatelne 'poskubava'. Krome toho obcas pri vyrazeni na neutral dojde k zhasnuti motoru; motor spadne pod urcitou mez a evidentne se snazi jeste zvednout otacky, ale tim se zadusi (cca 1krat z 30). Na testeru vyfuk. plynu mi to na volnobeh hlasi 10ti nasobne vyssi obsah HC, ale to se okamzite upravi do meznich hodnot po seslapnuti plynu pri vyssich otackach. Dale mi bylo zjisteno, ze je lehce pridreny jeden vstrik, nicmene dany problem (vysoky obsah HC) vidim spise v nedostatecnem spalovani a tedy pravdepodobne motor poskubava kvuli zapalovani na jednom z valcu. Proto byly vymeneny zap. kabely i svicky, ale situace zustala stejna. Nevite nekdo kde je pravdepodobna pricina? Krokovy motor volnobehu?? (ale to by zase nemelo vliv na obsah HC ve vyfuk. plynech? Nebo se pletu?) Zpropadeny EGR?

Budu vdecny za jakoukoliv radu. Kazdopadne jsem v koncich a nechce se mi menit zbuhdarma dil po dile, dokud nenatrefim na ten spravny...

odpoved NIa:
tipl bych to na pridreny egr a tim i potom zaneseny krokovy motorek volnobehu.pokud to jde na tri valce i potom, tak se pridiraji ventily z duvodu karbonizace.

a k tomu moje 2 otazky: Nemate nekdo kontakt na nekoho na Ostravsku, kdo kvalitne opravuje Oply (a je schopny to komplet zkontrolovat a opravit) ?
btw. Nemate nekdo jeste zaslepky EGRu na X16XEL nebo kontakt na nekoho kdo je ma nebo je schopny vyrobit (idealne primo v tom servisu)?

Diky moc!!
M@C
Monday 19 September 2005 - 09:34:14
Host
Zkus pana Sobka z Velopoli (silnice FM - Tesin), Docela se vyzna.
Tel. 558 65 10 11
606 20 58 98

Ale je fakt problem se mu dovolat
ludva
Wednesday 21 September 2005 - 16:15:03
Host
A někoho podobného šikovnýho na Domažlicku, popř. Plzeňsku? Kdo mi zaslepí EGR?
Ludva
Saturday 24 September 2005 - 16:59:22
Host
Nenasel by se nekdo, kdy by mi poslal zaslepku na EGR třeba na dobírku za nějakou slušnou cenu? Dík
prtka
Sunday 25 September 2005 - 06:07:07
Host
Ludvo pokud se ti podaří vyndat u VeBe X16XEL EGR z motoru tak záslepku podle podložky pod EGRem je už to nejmenší
<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Ne zář 25 2005, 06:24 ]</span>
prtka
Sunday 25 September 2005 - 06:22:44
Host
jako by nic
<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Ne zář 25 2005, 06:24 ]</span>
FOXXX
Monday 26 September 2005 - 15:36:16
Host
Já měl stejný problém. Otáčky kolísaly, auto občas po vyřazení chcíplo. postupně se to zhoršovalo, až už vůbec nedrželo volnoběh.
měl jsem z toho hrůzu, ale řešení naštěstí nestálo ani korunu. Vyšruboval jsem elektroventil v sání (nevím přesné označení...), namočil ho do rozpouštědla a pročistil. Při té příležitosti jsem ještě vyčistil vzduchovou klapku v sání a od té doby je všechno v naprostém pořádku. Možná bude tvůj problém v něčem jiném, ale za zkoušku to určitě stojí...
Anonymní
Tuesday 27 September 2005 - 12:04:08
Host
TO foxx: mam u ASTRY ten samej problem..kolisani, a nasledcne chcipani pri volnobehu, ktere zmizi pri zahrati motoru.. nejak sjem ale nechytl o jakem elektro ventilu mluvis?
FOXXX
Tuesday 27 September 2005 - 12:10:29
Host
já nejsem zrovna automechanik
na vectře mám hned nad motorep připojenou hadici sání. A hned u toho místa je dovnitř zašroubovaný ventil. Vedou k němu jen 2 nebo 3 dráty. Líp to vysvětlit asi neumím
ale napiš emil a já se to pokusím vyfotit a pošlu ti to....
FOXXX
Tuesday 27 September 2005 - 12:12:07
Host
a nebo radši napiš e-mail, to bude lepší...
Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5 6  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1225 sec,0.0924 z toho dotazů.