• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zadni tlumiče na Astře G Caravan X16SZR Sportive
Přejít na stranu  [1] 2 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
indet
Saturday 10 March 2007 - 01:24:48 Citovat
Host
Dobrý den,
potřeboval bych poradit jaké zadní tlumiče jsou sériově použity na Astře G Caravan X16SZR Sportive (modelový rok 99, konec VIN je X201....). Bohužel mi z nich zmizel identifikační znak a nejsem schopen nijak zjistit co tam má opravdu být. Ve předu jsou na tlumičích znaky RC a LC a na pružinách ZC což by měli být sportovní pružiny a sportovní tlumiče 0344051 a 0344052. Vzadu jsem na pružinách přečetl znak JS, což by měli být normální pružiny a na tlumičích lze přečíst jen GM kod 90576834. Bohužel v oplu mi podle něj nic nenašli, identifikační znak na tlumičích je už v stržený a servisu mi tvrdí že tam mají být tlumiče 0436282, což jsou normální tlumiče. Nechce se mi věřit že by Opel dával na předek sportovní tlumiče i pružiny a dozadu normální? Nevíte náhodou co tam má správně být? Nemá někdo z vás stejný auto s čitelným identifikačním znakem na pružinách a tlumičích vzadu, bez toho aby již byli měněny? Předem děkuji za pomoc.
indet
Saturday 10 March 2007 - 02:09:52 Citovat
Host

Tak ještě jeden GM kod jsem na zadních tlumičích objevil a to 22169605.
VGT
Saturday 10 March 2007 - 14:20:37 Citovat
Host
Jaká je historie toho auta? (myslím opravy a tak ...)
Přední péra s identem ZC vidím katalogu jako normální pružiny. Sportovní přední pružiny pro vůz s klimatizací mají ident X2.
Zadní pera JS jsou také obyčejná (sportovní jsou JZ).
Přední tlumiče RC LC jsou sportovní. Co je to za typ karoserie (F08, F35 či něco jiného?).

indet
Saturday 10 March 2007 - 16:27:51 Citovat
Host
VGT napsal ...

Jaká je historie toho auta? (myslím opravy a tak ...)
Přední péra s identem ZC vidím katalogu jako normální pružiny. Sportovní přední pružiny pro vůz s klimatizací mají ident X2.
Zadní pera JS jsou také obyčejná (sportovní jsou JZ).
Přední tlumiče RC LC jsou sportovní. Co je to za typ karoserie (F08, F35 či něco jiného?).



Je to F35 modelový rok 99 verze Sportíve a bez klimy. Tlumiče prozatím dle všeho nejsou měněny, auto mám 5 let a koupil jsem jej při 46tKm - což tak nějak korespondovalo (destičky , originál gumy, serviska apod). Jinak toto vše jsem opsal z pravého zadního tlumiče:
GM 22169605 134 98
90576834 4343264
Já už jsem z toho jelen co tam má vlastně být.
VGT
Saturday 10 March 2007 - 22:06:08 Citovat
Host
Ty kombinace pružin a tlumení na autě jsou fakt zvláštní.
Soustřeďme se na ty tvá čísla. Pokud použijeme jako stopu pátrání Odkaz hledání dle OE čísla, vložíme číslo 4343264. Výsledek je, ale divný.
Máš tam tlumiče, které mají nahoře i dole oko? Katalog Kayaba uvádí takové tlumiče pro kombíky Astra G se sportovním pérování i bez něho - číslo tlumiče KYB 343307 (typ Exel G). Pro oba typy pérování stejné tlumiče.
Katalog Opel má jiné tlumiče pro sportovní a normální pera.
A teď babo raď. ..... Ještě můžeš zkusit dotaz na Odkaz . Stát se to mě, asi bych zvolil ty Kayaby.
NIO
Sunday 11 March 2007 - 18:00:05 Citovat
Host
pokud jsi nemel auto od prvopocatku, nekteri majitele si davali dozadu jine pruziny kvuli vyssi vysce pri zatizeni vozu.
tady mas to co k sobe patri.
SPORT:
predek ZC pruziny + RC,LC tlumice
zadek JZ pruziny a TW tlumice
0424053 0436168

to co ti nabizeji je obycejny tlumic pro obycejne pero.
indet
Wednesday 14 March 2007 - 22:57:22 Citovat
Host
NIO napsal ...

pokud jsi nemel auto od prvopocatku, nekteri majitele si davali dozadu jine pruziny kvuli vyssi vysce pri zatizeni vozu.
tady mas to co k sobe patri.
SPORT:
predek ZC pruziny + RC,LC tlumice
zadek JZ pruziny a TW tlumice
0424053 0436168

to co ti nabizeji je obycejny tlumic pro obycejne pero.


NIO děkuji ti za pomoc při hledání odpovědi co že mě to tam ti němečtí soudruzi namotvali.
Poněvadž mám zadní tlumič již v dost špatném stavu a již objednané nové pneu, objednal jsem si v pondělí ráno provedení 0436282 a pro jistotu ještě oslovil přímo zastoupení Opel pro ČR, kde mě podle GM kódu 90576834 zjistili že tento tlumič se stále vyrábí a má ident TS - což odpovídá 0436284 (za což jsem jim mimo jiné velmi vděčný). Takže jsem volal zpět do servisu a na poslední chvíli změnil již rozepsanou objednávku z 0436282 na 0436284. Dneska jim tlumiče došli a GM kod opravdu sedí. Sláva! Holt místo toho, aby servis oslovil své zastoupení sám, nechal to v klidu na mě ať se starám.

PS: NIO asi se budu muset učit rusky
VGT
Thursday 15 March 2007 - 00:15:21 Citovat
Host
indet napsal ...

Holt místo toho, aby servis oslovil své zastoupení sám, nechal to v klidu na mě

No jo, tzv. značkový servis. Ale neboj, fakturu a účet už umějí vystavit sami bez tvé rady, to se už nemusíš bát.
Ještě vyměnit ty zadní obyčejné pružiny za sportovní a už tvé auto bude OK.
indet
Thursday 15 March 2007 - 12:35:38 Citovat
Host
VGT napsal ...

indet napsal ...

Holt místo toho, aby servis oslovil své zastoupení sám, nechal to v klidu na mě

No jo, tzv. značkový servis. Ale neboj, fakturu a účet už umějí vystavit sami bez tvé rady, to se už nemusíš bát.
Ještě vyměnit ty zadní obyčejné pružiny za sportovní a už tvé auto bude OK.


To jo no, ale asi to nechám tak jak to je. Jinak tobě samozřejmě taky děkuji za pomoc při hledání správných tlumičů. Ahoj indet
VGT
Thursday 15 March 2007 - 14:43:58 Citovat
Host
2 indet: tos měl štěstí. Tak ať ti to jezdí !!!
Já budu mít podobný problém. Mám sice jiné auto, ale také s atypickým podvozkem, běžné katalogy ND toto moje provedení ignorují. Ony zřejmě ty rozdíly mezi normálním a tzv.sportovním provedením budou naštěstí asi jen minimální, takže nejhůř skončím u nějakého universálu.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2040 sec,0.1587 z toho dotazů.