• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vyhrivane sedacky - VB
Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5 6
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
qpc
Thursday 18 October 2007 - 16:07:21 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
Dreamer napsal ...

Mám problém s vyhříváním kožených sedaček u Omegy. Na sedadle u řidiče při zapnutém vyhřívání vůbec necítím že by něco hřálo. U spolujezdce trošku. Při tom kontrolky u spínačů při zapnutí svítí. Prosím o radu na co se mám podívat. Dík


pravděpodobně to je přerušené v sedáku,to jedině odčalounit a opravit(na 90% )

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Hujer
Thursday 18 October 2007 - 16:10:42 Citovat
Host
To Jeronimo
Ideální je změřit, jestli máš na konektoru
sedaček napětí. Pokud ano, pak
ampérmetrem změřit, jestli vyhřívání odebírá proud.
Pokud nemáš měřák, zkus připojit na nabíječku s ampérmetrem a zkontrolovat jestli a kolik to bere. Pokud není odběr, bude chyba v topné dečce. Nevím jak je to u Omegy, ale u VB je spojen sedák s opěradlem kablíkem s konektorem, který, když nemá kontakt, netopí celá sedačka.
POZOR NA PŘEDPÍNAČE PÁSŮ A POKUD JSOU, TAK NA AIRBAGY!!!
Jeronimo
Tuesday 30 October 2007 - 09:30:26 Citovat
Uživatel #844
Registrován: Monday 14 August 2006 - 23:53:44
Příspěvků: 61
Zatim jsem se rozhodl z nedostatku casu udelat to tak, ze koupim vyhrivany potahy - rychly a levny reseni.
Az casem uvazuju o pripojeni na kontektor u B sloupku, ktery by tam mel byt a zapojeni pres original cudlitka v palubni desce.

Jediny ceho se ted bojim jak dopadne zapojeni dvou vyhrivanych potahu na jednu 12V zasuvku - uz jsi pripravuju nahradni pojistku a hasici pristroj

BMW 525xd F11 (2012)
Peugeot 207 (2009)

Vectra B Caravan 1.6 16V X16XEL (1999)
Yper
Sunday 06 January 2008 - 22:20:05 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Takže pánové, nedalo mi to, vyndal jsem dvě krajní záslepky nad rádiem a zjistil, že tam mám osazené patice pro tlačítka vyhřívání sedaček.
Legend mi sehnam dvě tlačítka na vraku, kdy jedno stálo á 100,-Kč a pomalu se na to připravoval. Tlačítka jsem vytunil do červené barvy a pořád mi vrtalo, proč po jejich sepnutí se mi nerozsvítí indikace vyhřívání, když podsvícení fungovalo a také jsem pořád hledal relé, které k těmto tlačítkám patří. Přišel na to až Palic, který se podíval do TISu a zjistil, že narozdíl od Omegy, nemá VectraB spínání výhřevu přes relé, ale veškerá šťáva jde výhradně přes tlačítko - má snést údajně naž 7A.
Naštěstí Legend je opravdu člověk, který má skoro vše a tak se podíval do svých šuplíkových zásob a zjistil, že tam příslušná tlačítka pro výhřev do Vectry má. Rozdíl je ten, že do VéBé patří spínač a ten má patici osazenou jen 4mi kolíky, kdežto do Omegy, která to má reléové, patří jen tzv. tlačítko (s kontrolkou) a má 5ti kolíkovou patici.
Když mi je vyměnil, tak po sepnutí (výrazné lupnutí v něm), se kontrolka aktivace výhřevu rozsvítila.
2 dny před Štědrým dnem jsem si pak v Olympii koupil vyhřívací dečku, která má výkon 50W.
Chvíli jsem s ní jezdil jen tak položenou na sedadla a zapínal do zásuvky v autě, abych ji vyzkoušel, zhodnotil a rozhodl se, zda ji budu implantovat do sedáku. !!(a)
Jednoznačně jsem ocenil její výhody co se týče zahřívání mého pozadí a vzhledem k tomu, že mne neustále vytáčelo to, jak ji musím pořád rovnat pod zadnicí, tak jsem o tomto víkendu demontoval celý sedák spolujezdce, rozčalounil potah sedáku - je to velmi jednoduché a nijak náročné, Rozebral vyhřívání koupeného podprdelníku a implantoval do sedačky. To už bylo samozřejmě složitější, ale nikoliv neřešitelné. Musel jsem to udělat na 4 segmenty - kvůli čalounění a jeho uchycení ve výlisku polyuretanu (je to i kvůli tomu, aby se odstranilo pnutí, kdyby si na takový sedák sedl např. Mates či Robásek, aby něco vydržel a nepřetrhala se vlákna).
Udělal jsem vyhřívání i boků, což je bomba, bo teplo nejde jen odspoda, ale i z boku.
Potah následně vypral, přichytil, sedák smontoval a vyhřívání funguje jedna báseň!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! _;
Příští víkend jdu na sedadlo řidiče.
Samo, že dokumentaci jsem si dělal a vydám ji formou návodu, nicméně je to přeci jen taková spešl věc, že bude jen pro členy našeho klubu.
Teplému zadku zdar, zdar zdar!!!!!! :

[ Upraveno Monday 07 January 2008 - 09:18:21 ]

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
qpc
Sunday 06 January 2008 - 22:39:49 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
Ypere,fandil jsem ti celou dobu a ted smekám

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


JOB
Sunday 06 January 2008 - 22:54:47 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Jen aby jsi si tu svojí ... kalhoty nepřipálil _;

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Yper
Monday 07 January 2008 - 09:36:11 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 qpc: _;

jinak pánové, přikládám fotografii jak vypadá vnitřek koupeného podprdelníku po jeho otevření. Drát jsem vybral a stočil.
Nejhorší na tom je rozvrhnout si kolik spirál musíte dát na jednotlivé segmenty, abyste použili celý drát, protože když ho nepoužijete v celé délce, tak tím výrazně zvýšíte spotřebu proudu, který bude vyhříváním protékat.

Další foto je, jak vypadá takový segment - bohužel v zápalu práce jsem zapomněl vyfotit polyuretanový výlisek i s osazenými segmenty. To ale napravím příší víkend, až budu dělat sedadlo řidiče.
Do opěrky jsem vyhřívání nedával, protože sedám do auta v kožené bundě, tak jsem tak jako tak nikdy teplo do zad necítil.

Dále jsem zjistil příčinu vrzání sedačky. A vůbec to nedělají žádné dráty v sedáku či ovládání naklápění nebo bederní regulace opěrky - vyjma když s těmi ovladači točíme - jak se plast tře o plast. To ale není to vrzání, jako když se v sedadle uvelebujeme.
Dělá to polyuretanový hlazený výlisek, který vrže v plechové skořepině sedačky. Pomoc je jednoduchá! Stačí kus starého prostěradla, který se vloží mezi polyuretan a plechovou skořepinu sedáku. Není třeba ani sedák rozčalounit tak, jako jsem to dělal já. Stačí jej jen uvolnit z plechové skořepiny stažením napínacího lemu a polyuretan i s čalouněním (potahem) odpadne. _;





Na druhém obrázku vidíte černé tkalouny, které jsem použil k uvázání potahu k vnitřní konstrukci v polyuretanovém výlisku - originál tam jsou ocelové kroužky, které jsem musel odštípat, abych potah ze sedáku uvolnil.
Tkaloun se běžně používá na čalounění sedacích souprav a má tu výhodu, že když uděláte už první uzel, tak ten se nepovolí a vy nepotřebujete tzv. "třetí" ruku, jako když vážete balík!

[ Upraveno Monday 07 January 2008 - 09:44:35 ]

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Tom
Monday 07 January 2008 - 17:13:43 Citovat
Uživatel #529
Registrován: Tuesday 20 December 2005 - 15:03:01
Příspěvků: 143
Yper:další parádní kousek v tvém podání _; _;

Omega B 2,5 TD
ex Vectra B 1,6 16 V
Petr A-C C14NZ
Monday 07 January 2008 - 20:53:45 Citovat
Host
Z te tvoji fotky neni poradne videt jak jsi to delal. Takze moje reseni (zverejnim jej pro vsechny, i necleny, pokud to smaznete tak to bude v prubehu zimy na Odkaz v galanterii koupite vliselin-lepeni (to je ta bila "latka" na prvni fotce, budou vedet co to je,je to latka na ktere je lepidlo, ktere se aktivuje teplem-pod zehlickou, pouziva se pro vyztuzeni latek). Vystrihnete si tvar na sedacku 2x (ja to delal do detske sedacky), 1dil polozite na drevenou desku a zatlucete hrebiky kudy chcete udelat hada. (na prvni fotce to jde videt, ze to delaji take tak). Obtocite drat kolem tech hrebiku. V kterem miste chcete merit teplotu tak tam umistite vratnou tepelnou pojistku. Ja ji tam dal radeji 2x. Original je od firmy Odkaz 17AM - je na 65stupnu s toleranci +-5stupnu. Ja sehnal na 72stupnu. Kolem tepelne pojistky je potreba omotat topny drat (v originalu jsou 2 zavity, ja omotal celou) aby pojistka reagovala na teplotu. Celou obmotanou pojistku je potreba "zatavit" do smrstitelne buzirky aby rychle ragovala na teplotu. Podle ohmova zakona si spocitate na kolik amper to chcete. Zmerite si odpor dratu-lanka a ucvaknete prislusnou delku. Krimpujte spoje je to jistota. Originalni delka dratu-lanka ma 4ohmy a je jisten 5 amperovou pojistkou. Na zaver napichnete na hrebiky druhy vliselin a mezi hrebiky to zazehlite zehlickou. Lepidlem se slepi vliselin k sobe a zafixuje draty. Potom muzete vytahnout hrebiky a prezehlit cely "sedak". Pripojeni je na kazdem z Vas.
P.S. Vliselinu je vice druhu, reknete, ze chcete do panskych sak. Je silnejsi, lepe bude drzet tvar sedaku, nebude se propadat. Ale v podstate to neni az tak dulezite. Pokud neco rad poradim vice.
qpc
Monday 07 January 2008 - 21:01:54 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
petr: obdivuji tvoje řešení,nicméně koupit ten hotovej vyhřejvák a preparovat ho mě přijde celkem nabízející se..,ale ok

Yper: ted,abys z toho auta ani nevystupoval

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5 6  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1611 sec,0.1197 z toho dotazů.