• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vadná elektronika čerpadla - špatný studený start (2.2DTI, 2001)
Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
tampon
Thursday 20 December 2007 - 22:49:53 Citovat
Host
ja som mal ten isty problem(x20dth).najprv nechcel startovat a asi po tyzdni mi odislo cerpadlo.jak sme to skusali startovat (sivy dym z vyfuku ale nenastartoval)tak odisla aj baterka.Diagnostika ukazala chybu elektroniky cerpadla takze na repas,nova baterka a prepadove hadicky a uz problem nemam(tuk tuk tuk).ale cela sranda stala 50 tis.taze asi tak s mojim oplom.teraz uz ani predat ani nic.vrak
Mira
Friday 21 December 2007 - 21:09:04 Citovat
Host
tak to mám po týdnu zpátky z PASu a musím říci: STARTUJE. Ráno se to při -4 max několikrát otočí a jede to. Hned vypnu a nastartuju, tak je to na drc. Či-li véélké zlepšení.
Pomohlo až upravení předvstřiku o 2° dříve (musí se ošidit automatika čerpadla), takže se pravděpodobně začne nafta ztlačovat dříve a lépe se zahřeje.
V podstatě i za stavu špatného startování byl motor ok (teď vím s odstupem času), komprese ok, čerpadlo ok, tlaky ok, žhavení ok, ... akorát mám renovované čerpadlo (cosi to koštovalo), nová podávací pumpa a radiální ložiska, přetěsněno, tak snad to vydrží.
Zajímavé, že v Oplu mi napsali závadu elektroniky čerpadla, přestože řídící jednotka s ním komunikovala normálně - tak mi připadne, že mi pěkně lhali (v Oplu) (elektronika je ok) a oni to jenom plácli, diagnostika jim pranic neřekla!!!
No, celková investice, když nepočítám čas a nervy tak něco přes 30tis (jsem na tom lépe než kolega s 50tis ).
Takže je tady další tip při špatném startování - snad to nějakému dalšímu nešťastníkovi pomůže !_;
JOB
Friday 21 December 2007 - 21:21:43 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Takhle funguje spousta servisů.Když si nevědí rady tak plácnou nějakou opravu za šílený prachy a doufaj že utečeš.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Kutulin
Saturday 22 December 2007 - 01:22:45 Citovat
Host
Míro tak gratuluji! Mohl jsi ušetøit za repasi cerpadla u pana Bednáøe, ale taky jsi mohl vyhodit pøes 50 litrù za nové èerpadlo v Opelu autorizáku a závada by stále nebyla vyøešena Víš kolika nešťastníkùm se stalo, že v autorizáku bylo oznámeno, že odešlo vstø. èerpadlo oni ho nechali vymìnit a pøi tom šlo napø jen o pøepadové hadièky? Velkej dík že jsi v tìch nervech toto vlákno dopsal až dokonce. Pak to má smys l : Pěkné svátky vánoční přeje Kutulin.
Mira
Saturday 22 December 2007 - 01:51:36 Citovat
Host
Bohužel jinak než bez testu se nedalo zjistit, že je čerpadlo celkem ok. Postupně jsem řešil levnější věci (hadičky, vstřiky, žhaviče, ...) až po čerpadlo. Nakonec jsem rád, že auto zase bude startovat ... doufám jenom, že vydrží aspoň ještě 2-3 roky!
JardaB
Saturday 22 December 2007 - 06:20:19 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Me akorat zneklidnuje ta veta, ze se kvuli posunuti vstriku musela osidit elektronika - zajmalo by me jak.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Mira
Saturday 22 December 2007 - 12:39:40 Citovat
Host
přesně nevím, ale dle řj je teoreticky vše ok, tak se kdesi pootočí myslím že něco co snímá natočení o v mém případě o 2°.
Účel světí prostředky, jestli je to nejlepší řešení nevím, ale žádné jiné nepomohlo
Tampon
Monday 24 December 2007 - 12:35:04 Citovat
Host
Tak aspon ze tak.Ale mne to uz celkom zhaslo.Cerpadlo som poslal do Bosch centa Dojacek v Prahe a tam mi menili riadiacu jednotku aj nejake tesnenia.cena bola 25tis Kc+demontaz montaz v opli a vymena prepadovych hadicek tak to vyslo na 48 SK.neprajem nikomu.
Spoilt
Thursday 10 January 2008 - 16:17:54 Citovat
Host
Přesně krok po kroku jsem na tom stejně.....Následující krkok trvá již 3 dny a to že nechytne už vůbec. V jednom servisu prohlásily že je to čerpadlo...Zítra to vezu do druhého na lepší Diag. a uvidíme.
radek28
Thursday 10 January 2008 - 20:19:30 Citovat
Host
já vím,že tenhle problém co je tady jsem měl nachlup stejnej až najednou nechytla a musím jen suše konstatovat,že mi odešlo čerpadlo...od výměny jde vše jak má, po třech dnech venku v -7 St. na horách na první.a hlavně jde za plynem(měl jsem vlastně možnost porovnat obě strany mince)závada byla odstraněna už před rokem,cena byla nové čerpadlo 25K z DE + 10K práce + nové díly po rozebrání....čus

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2044 sec,0.1605 z toho dotazů.