• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Čistý interiér
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Adrián
Monday 14 July 2008 - 07:45:32 Citovat
Host
Rád by som založil vlákno v ktoré sa bude zaoberať skúsenosťami s prípravkami na čistenie interiéru (palubná doska a súčasti z rovnakého materiálu, čalúnenie dverí a sedačiek, sklá, atď.)

Tak prosím skúste napísať svoje skúsenosti s s akými prípravkami ste spokojný aby bolo možné interíer udržať čo v najlepšej kondícii bez prachu a pod. nečistôt.
ndefo
Monday 14 July 2008 - 09:42:27 Citovat
Host
to jsem predevcirem cistil interier a kdyz jsem se dal do lesteni kuze, vzal jsem do ruky "HEKRA cistic AL disku" misto cistice na kuzi, ktery jsem mel ve velice podobne nadobe... takze jsem pekne vycistil kozene sedacky a nestacil se divit, jak se kuze, krome cistoty, i krasne napnula... ne nijak extremne ale nektere "vlnky" se srovnaly _; nicmene doporucit to radeji "nemuzu"
Yper
Monday 14 July 2008 - 09:51:55 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
No, když je řeš o kůži, tak nedoporučuji žádné spreje, protože ty obsahují silikon, aby to tím rozprašovačem šlo pod tlakem dobře ven. Ten ale zůstává stále mastný!
Pokud tedy chcete kůži ošetřit tak, jak se má, doporučuji takový přípravek, který obsahuje olej z jojoby a včelí vosk. Já jsem si nedávno na motorkářských stránkách koupil přípravek na sedačku a koženou bundu a kož. kalhoty a krom toho, že to pěkně voní, to má i skvělé účinky.
Zde je odkaz: Odkaz

Co se týče ošetřování plastů, tak také občas použiju něco ve spreji a už mne to ale pěkně štve - je to mastné a je to POŘÁD mastné i když se to nejeví.
teď, když opravuji auto a měl jsem celý interiér rozebraný, tak jsem se nestačil po sejmutí plastů divit. Ruce jsem měl doslova černé. Všude, kam se nedostanete hadrem, se na té steklé mastnotě drží prach.
Teď házím současně dotaz i já. Někdy před 10ti lety jsem v jednom autoservisu koupil přípravem (cca 300ml) v bílé hranaté plastové lahvi, který byl označen jako W2000. Bylo to něco úžasného! příjemně to vonělo a účinek byl nepředstavitelný. Dalo se to použít na vnější i vnitřní plasty.
Stačilo jen plast přetřít a veškerá škrábnutí a fleky byly fuč! Na Polském Fiatu (maluch), který měl obecně nekvalitní plastové nárazníky - šedly, to jedním potřením vrátilo zpět černou barvu.
Nebylo to mastné a přitom plast vykazoval následně vysoký stupeň vodoodpudivosti.
Neviděli jste to někdo v poslední době?



[ Upraveno Monday 14 July 2008 - 09:59:35 ]

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Martas
Monday 14 July 2008 - 09:53:28 Citovat
Host
Palubni desku a "kozenkove" casti delam vlhcenymi ubrousky k tomu urcenymi a sedadla + koberecky vysavam a minimalne jednou rocne cistim mokrym procesem (Tepovacem).

Skla jarovou vodou a nasledne Iron + papirove rucniky/Jelenice
z0diaC
Monday 14 July 2008 - 09:55:49 Citovat
Uživatel #1221
Registrován: Wednesday 08 August 2007 - 09:51:23
Příspěvků: 441
já toho mám doma mraky,tak si názvy nepamatuju ... jen můžu říct,že výrobky od Sonaxu me nikdy nezklamaly .... jinak na některé plasty (roletka,plasty v interiéru kromě palubky atp.) používám ArmorAll na plasty - zůstavají dlouho hezké a nic se na ně nelepí.
NEMOHU doporučit útěrky na palubku od též firmy,které mají zanechat matný povrch - nadělá to pěkné fleky - je to pak hnus




z0diaC
Vectra B caravan CD X18XE ´98 OFF
Vectra B caravan Elegance Y22DTR ´01 OFF
Corsa B X10XE 3D ´99 OFF
Corsa C Z12XE 3D ´00 SPORT
Corsa D Z12XEP 3D ´08 COSMO OFF
qpc
Monday 14 July 2008 - 12:48:31 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
jelikož zrovna čistim 22 aut na letišti,tak doporučuji autokosmetiku Berner.Dobrá je aktivní pěna na čištění skel,dále čistič plastů i polish(lépe ten matný než lesklý) a co dělaj dobře je i pěna na pneumatiky(stačí nastříkat-čistí,konzervuje,udržuje ).

Jinak na karoserii vosk Turttle Wax(želvička),kupodivu dobře čistí i voskuje Platinum od Horsta Fuchse ( lehce se leští).Jinak zatim neznám nic od Amor All co by slušně neplnilo funkci uvedenou na výrobku

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Anonymní
Monday 14 July 2008 - 15:24:16 Citovat
Host
Zdravím,četl jsem si váše přispěvky a musím souhlasit s qpc,jednu dobu jsem dělal auta jak umyval ručně,tak leštil a čistil interiery......musím říct, že mě hodně potěšila kosmetika od sonaxu,jsou sice dražší ale za to si na nic od nich nemužu stěžovat.Je zase fakt že třeba na čištění auto koberců to od sonaxu není žádna sláva to je asi jedna vytka za to třeba čištění látky ,plastu-vnitřní i venkovní,kůže je to prostě fakt super!!!!Ještě k těm výrobkům,nechci ted nikoho urazit ale dnes již máme výrobky které jsou bud pro matný nebo lesklý efekt tak samo jestli mají mít vůni či nikoli.Jelikož je dneska toho opravdu hodně tak si myslím ,že je těžko říct že jedna značka je ve všem nejlepší,každá má své pro a proti!!!!Taky jsme každy zvykly na to své takže je těžko někoho přesvědčit ,že to či ono je lepší než má on!Myslím že to stačí ,to je můj názor a at si každý piple auto čím chce.
Yper
Tuesday 15 July 2008 - 11:26:18 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Jo, s tím co napsal Anonym nelze nesouhlasit, nicméně tohle vlákno beru jako něco, co mi pomůže se možná v budoucnu trochu zorientovat, protože většina z nás vyzkoušela spoustu přípravků a je s nimi buď spokojena plně, nebo napůl a nebo vůbec. V tom nepřeberném množství výrobků je to běh na dlouhou trať a většina z nás je stále ve stádiu "pokus-omyl", takže když něco chceme koupit, tak je lepší mít nějaké základní info než skoupé a nebo naopak příliš barvité doporučení výrobce/prodejce s pojmy, kterým nerozumíme (Hi technologie) !!(a)
Jinak nedávno jsem četl nějakej návod na prací prostředek oděvů pro automatické pračky a že prý obsahuje "vyhledávač" skvrn a mastnot!??? __;
Pomalu jsem nabyl dojmu, že jsme jako lidstvo už konečně zvládli technologii nanorobotů!
A s těmi čističi do auta je to podobné!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Adrian
Tuesday 15 July 2008 - 11:55:25 Citovat
Host
Presne tak ako pise Yper, toto vlakno sa ma za ulohu v buducnosti zorientovat novacikom v obore cistenia interieru auta pretoze vyrobkov je na trhu nepreberne mnozstvo, no funkciu podla popisu na obale plni mozno 30% z nich a mozno som to cislo aj prehnal. Preco kupovat macku vo vreci a ist cestou pokus omyl, ked je lepsie si nechat poradit no hlavne nie od predavaca, ktory predava tieto vyrobky.


Yper napsal ...

Jo, s tím co napsal Anonym nelze nesouhlasit, nicméně tohle vlákno beru jako něco, co mi pomůže se možná v budoucnu trochu zorientovat, protože většina z nás vyzkoušela spoustu přípravků a je s nimi buď spokojena plně, nebo napůl a nebo vůbec. V tom nepřeberném množství výrobků je to běh na dlouhou trať a většina z nás je stále ve stádiu "pokus-omyl", takže když něco chceme koupit, tak je lepší mít nějaké základní info než skoupé a nebo naopak příliš barvité doporučení výrobce/prodejce s pojmy, kterým nerozumíme (Hi technologie) !!(a)
Jinak nedávno jsem četl nějakej návod na prací prostředek oděvů pro automatické pračky a že prý obsahuje "vyhledávač" skvrn a mastnot!??? __;
Pomalu jsem nabyl dojmu, že jsme jako lidstvo už konečně zvládli technologii nanorobotů!
A s těmi čističi do auta je to podobné!

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1398 sec,0.1086 z toho dotazů.