• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor :: Re: X18XE-černá krabička před motorem
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
RRAAFF
Odeslal: Friday 05 January 2007 - 13:13:30
Jeden člověk prodává Vectru Caravan X18XE ze SRN a všimnul jsem si, že má divnou krabičku před motorem. Já mám stejný motor i rok výroby (1997), ale mám tam pouze hadici (má Vectra je z ČR). Víte někdo, co to je a zda to teda bylo jen pro cizí trhy?
Poslední odpovědi
prťka
Odeslal: Thursday 18 January 2007 - 15:07:48

Michale nic ve zlém..já to nemyslím špatně...a abych ti řekl pravdu jestli ti to pomůže,tak si dej ty filtry dva zasebou fakt mi to vadit nebude...já jsem jenom chtěl říct ,že jsem typ co řeší problém ne že strká do cesty problému filtr ,ale jde po příčině problému...ale samo je to jen můj subjektivní názor a nikomu ho nevnucuju...opravdu nic ve zlém...a že nemám olej z ČSAD totu ví všichni co tu chodí...a ted to víš i ty
Michal x18xe
Odeslal: Thursday 18 January 2007 - 12:16:59

Prtko nebudu se s tebou hadat a aspon vime ze uz nepouzivas olej z CSAD.
prťka
Odeslal: Thursday 18 January 2007 - 07:39:53

Tak ještě jednou..nikdy se ta krabička,jako origo na nové vozy nedávala...chce to volit kvalitní olej z malou odpařivostí..abych řekl pravdu u x 18xe a 20xev jsem neviděl neviděl nefunkční ventil díky zašpinění ale vždy kvůli opotřebování...unavení..u xel je to drobet jinačí...tam vyčištění mnohdy pomůže...viděl jsem motory co pravidelně mění kvalitní olej a byly lesklé,jako zrcadlo a motor kdeměnil sice pravidelně ale nějaký kradený z ČSAD a ten motor byl potažený černým povlakem nu hnus...tot odemne vše
Michal x18xe
Odeslal: Wednesday 17 January 2007 - 20:55:32

Toto se normalne davalo origo na nejake vectry...Jak tady nekdo psal zabranuje to blbnuti krokaci (zasrani) a olej tam muzete mit jakej chces a blbnout to bude stejne!
Mam to taky a mohu rici ze to pomohlo.
JardaB
Odeslal: Monday 08 January 2007 - 14:29:23

Takze shrnuto, ten motor je asi v haj...
VGT
Odeslal: Monday 08 January 2007 - 13:50:03

RRAAFF napsal ...

Víte někdo, co to je a zda to teda bylo jen pro cizí trhy?

Název součástky v němčině je Ölabscheider, v ruštině Separator masla(oleje), česky by se to dalo nazvat zachycovač oleje (číslo součástky GM 9 193 502), dle mého je to určeno pro dodatečnou montáž, u Zralého to vloni stálo 450,-Kč . Používá se to, když se moc často zanáší regulátor volnoběhu (krokový motorek) a nechceš hned dělat pologenerálku motoru (kdopak ví, který motor od Opla tímto "vyniká"? ) , obšírně probráno je to zde Odkaz
Papez
Odeslal: Monday 08 January 2007 - 12:27:39

No kazdy tomu rika jinak, kazdopadne vevnitr je jen dratenka.
Petr Monterey
Odeslal: Monday 08 January 2007 - 11:32:16

Je to odlucovac oleje
Anonymní
Odeslal: Sunday 07 January 2007 - 10:51:16

Je to starsi auto a ve vsech motorech se neco usazuje. Olejovy filtr taky nevyresi vse...V motoru vynikaji emulze diky srazlivosti vodnich par atd.... a takova emulze se bohuzel pri vymene oleje neodsrtani. Musel by se cely motor rozdelat a vycistit.(muzes prejit po deseti letech z polosyn nam syn. a uvidis co se ti s motorem stane, zacne ti odchazet krokac,rozklepou se udvihatka atd.)No a ta emulue vznika hlavne v te hadici na odvetravani klikove hridele a presouva se dale do vika, klapky a krokace atd.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0733 sec,0.0296 z toho dotazů.