• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vibrace volantu
Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Luděk
Monday 06 June 2005 - 08:45:47 Citovat
Host
Zkuste mi prosím poradit s mým problémem. Vibruje mi volant (F, Caravan, 1.4, 16V). A to přesně mezi rychlostmi 120 - 130 km/h. Kdyľ jedu pomaleji tak pohoda, ani se to nehne, kdyľ jedu nad 130 tak se to taky uklidní a drľí. Dokonce mám z toho pocit, ľe mi v tomhle desetikilometrovém rozmezí vibruje celé auto..
Teď o víkendu jsem to měl na výměně rozvoďáku, tak jsme se koukli i na čepy, jeden byl out, takľe výměna, převáľení kol + geometrie. Ale třepe se to stále.
Ne ľe by se s tím nedalo jet, ale je to nepříjemný. Za kaľdý nápad díky.
Pavel
Monday 06 June 2005 - 08:58:32 Citovat
Host
Tohle delaji spatne vyvazene kola nebo blbe sjete pneumatiky. Jeste zkus prekontrolovat dotazeni sroubu na kolech
freez
Monday 06 June 2005 - 09:26:09 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Luděk:Ludku prosimtě podívej se do starý poradny je tam o tom rozsáhlá debata nevim jestli máą hliníkáče nebo plechy psalo se tam o čiątění dosedacích ploch elektronů atd..měl sem něco podobného a pomohlo to tak si to najdi a počti si

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
benji
Monday 06 June 2005 - 09:59:47 Citovat
Host
Vyváľení, ojeté (oskákané) pneu, ąpatné středění vůči disku a světe div se - mohou to být i tlumiče, otázka vlastní frekvence kmitání vůči autu... je to sloľitějąí teorie, ale nelze to vyloučit i proto, ľe se to projevuje právě jenom mezi 120-130km/h. Nevyváľenost a to ostatní se větąinou lineárně zvětąuje s rychlostí.
Pavel
Monday 06 June 2005 - 13:43:42 Citovat
Host
Me to u predchoziho auta delalo taky, kdyz jsem vymenil letni pneumatiky za zimni, menil jsem cele kola i s diskama. Pri vymene zpet mi to delat prestalo. Mirne vibrace jsem citil i normalne, ale vzdy nekde mezi 80 a 85 km/h a pak mezi 110 a 120 km/h byly vyrazne silnejsi. Podle toho bych rekl, prave vyvazeni, blbe sjete pneu nebo spatne vystredene kola
qpc
Monday 06 June 2005 - 14:32:53 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
podobnou věc jsem měl,kdyľ mě odeąly tlumiče a gumy se začali sjíľdet tak,ľe,kraje byly jiné tloątky neľ středy,takľe jsem místo kulatejch pneumatik měl od Goodyearu takové ,,brambory,,...

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Mike
Monday 03 April 2006 - 11:48:09 Citovat
Host
mam stejny problem a az ted jsem zjistil, ze tam mam neoriginal kola, ktera maji diru cca o 5 mm vetsi.
Takze se zkus podivat jestlki ti kola sedi uplne presne na aute.
Yper
Monday 03 April 2006 - 11:56:41 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Pokud vibruje auto, tak to jsou buď ony dosedací plochy na discích kol a náby auta a nebo šišatá kola.
Při téhle závadě volant neposkakuje do stran, ale doslova vibruje nahoru-dolů.
Já to mám také a to v rozmezí rychlosti 130-140 km/hod.
Nic nepomůže - kvalitní vyvážení to jen trochu utlumí. Jediné řešení je gumy vyhodit a koupit nové - hlavně na předek.
Jinak ještě se to zmírní nižším tlakem v pneu, ale zvýšíš spotřebu.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Martas
Monday 03 April 2006 - 12:07:07 Citovat
Host
Pokud to mas na plechacich muze to byt i "krivej" disk, ktery napiklad chytil ranu pri smyku o obrubnik, ale to je videt pri vyvazovani pouhym okem a gumar by to mel poznat .... A pokud by ti to delalo pri brzdeni tak jsou to zvlneny kotouce ale asi ani jedno nebude tvuj pripad..... Proste gumy.
Ascona
Monday 03 April 2006 - 13:30:26 Citovat
Host
To se pridam Kamoska si ted koupila na nejake burze 4 alu disky za 2700 Kc-ale nevim rozmer, tipla bych to na 14". Prave mi rikala, ze co to nahodila na Corsu, tak pri 120-130 km/h se ji silene trese volant, ale to tak, ze se s tim neda jezdit....Takze myslite, ze ty disky jsou na prd? Ze vyvazeni nepomuze? Diky.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.3071 sec,0.2457 z toho dotazů.