• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vibrace volantu
Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
B.F.G.
Tuesday 11 July 2006 - 16:58:17 Citovat
Host
Můžu potvrdit. že to často bývá ráfkama. Mému otci v Opelu k nové astře G 1.4 16v prodali 4ks disků, neoriginal. Odjel z Showroomu, a nad 110Km/h se nedal udrzet volant. Dovazovali menili, nakonec i dodali stredici krouzky, vymenili disky a nic. Vse se vyresilo az dodanim originalnich disku opel.
B.F.G.
Monday 17 July 2006 - 20:39:44 Citovat
Host
Vzhledem k tomu ze mi to ted na jare po prezuti delalo taky, tak jsem ocistil dosedaci plochy, mozna se to malinko zlepsilo, nasledne jsem nechal kola prevazit, technik v pneuservisu mi rikal ze je tam jen malinko zavazi navic, ze to tim nebude. Provedl jsem test / vybrace byly mezi 115-140Kmh/ a svete div se je to ok.
Rabbit
Wednesday 09 August 2006 - 22:23:23 Citovat
Host
Musím ríci ze mne tato debata zaujala (Astra 1,4) a mám ten samý problém. Protoze kdyz na jare prezuji neorg. lité disky pri 110 - 120 to slusne kmitá.I kdyz mi známej vytocil ty vystredovací krouzky ze silonu není to porád ono. Asi to opravdu potrebuje presne vystredit a dávám za pravdu yperovi.
Roman
Thursday 10 August 2006 - 06:16:29 Citovat
Host
Ahoj vsem , docela me prekvapilo jak hodne tento problem resite. Rekl bych ze na 100 procent jde o to aby v pripadnych treba elektronech byly ty vystredovaci krouzky, jinak ve vetsich rychlostech vznik a u kola vule, a potom jednoznacne jestli gumar rekne ze disky nebyly bouchnute a tedy nejsou pohnute tak garantuju ze je to vyvážením kol a stačí opravdu málo k tomu aby to dělalo, ale tak ypozor není pneuservis jako pneuservis!!!Mel jsem s tim driv taky problemy , ale zmenil jsem pneuservis a nechavam si to vazit pred vlastnima ocima abych na tom displayi opravdu sam na vlatsni oci videl!Mejte se vsichni krasne....
KopA
Wednesday 30 May 2007 - 19:22:26 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
Nachyz napsal ...

Diskem ani pneu to není - volant mi hází přesně mezi 110km a 120km...


Tak ted mam neco trosku podobnyho jako Nachyz.

Panove podrzte se bude to vyzva (hlavne pro Ypera vzhledem k tomu co zde napsal).

Vibruje mi volant (nahoru a dolu) pri rychlosti 100km/h (pomerne presne - pri jine rychlosti ne) a ne nejak moc zavratne ale je to tam a minuly rok to tam nebylo na tech samych kolech na te same ceste.

Vzhledem k tomu ze toho o teto problematice dost vim a skoro vse je zde popsane (precetl jsem) tak bych neobtezoval ale tohle neni normalni.
Dela to totiz jenom odpoledne. Rano to je vpohode a silnici to neni zkousel jsem obe poloviny silnice rano i odpoledne __; .

_________________

Historie:
Geometrie v lednu OK.
Test tlumicu v lednu OK.
Jediny co jsem udelal bylo ze sem dal letni (hlinik 205/55 R16) za zimni (plech 195/65 R15) podotykam ze techhle 8 kol uz mam druhym rokem a vse bylo dosud OK.
Zkusil jsem dat zpet zimni bylo to OK rano i odpoledne.
Nechal jsem prevazit ty hliniky osobne sem u toho byl a vim ze jsou na 0.
Hliniky jsem kupoval uplne novy nikdy jsem je nebouch a samo maj ten vymezovaci stredovy krouzek (zadny silon taky hlinik).
Gumy jsou sjety rovnomerne (stred/okraje) nejsou oskakany a zadny brambory jako mel Yper ty GoodYeary taky nepozoruju.
Dosedaci plochy jak disku tak naboju cisty jako lilie.
Kdyz brzdim tak nic nevibruje ani nehazi (tezko rict pri ty 100vce).

A ted babo rad cim to je. Silenty motoru? Asi ne. Souvislost s motorem, spojkou?

Proc to proboha rano nehazi a odpoledne jo? Kazdy napad vitan.

[ Upraveno Wednesday 30 May 2007 - 19:27:27 ]

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
Martas_
Wednesday 30 May 2007 - 19:29:39 Citovat
Host
Zkontroluj si dotazeni a stav vsech silentu a uchyceni predni napravy. Ted v "lete" je po ranu chladneji a vlhceji nez odpoledne a tyto jsou tvrdsi/mekci.

Ja mel povolenej jeden silent na rameni a vibrovalo mi to ve 145 - 150, stacilo dotahnout ten silent.

Ted aktualne me vepredu neco vrze ale dela to jen pokud je pod 10 stupnu a navic neni vlhko takze diagnostika co ze to vrze je taky znacne omezena _;
KopA
Wednesday 30 May 2007 - 19:45:51 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
Clovece Martas asi 2x sem taky zaslech takovy povrznuti myslel jsem si ze to jde od pruzin jak se auto zvedlo pri vymene kol a ze si to seda (drti to tam pisek v miskach) ale uz me to nedela. Pera jsem zkontroloval a jsou vpoho (ne(u)praskly).

Ty silenty projdu ale proc to se zimakama nedelalo menil jsem je ted na zkousku na cely den. Maj stejny obvod a skoro stejnou vahu jako ty litaky __;

Podotykam jeste k problemu ze kola mam uskladneny spravne a jiz pres mesic na nich jezdim.

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
Martas_
Wednesday 30 May 2007 - 19:54:29 Citovat
Host
Pises, ze mas letni jinyho rozmeru i sirky, moje zkusenost (resp. ne moje ale myho servisu) je, ze sirsi kola zejmena na litacich ne kazda vyvazovacka vyvazi opravdu dobre, a oni vozi litaky se "sirsima" gumama nekam jinam i prezto ze si ani ja ani oni nemysli ze maji vyvazovacku nejak podradnou ale proste ta zkusenost takova je. Navic sirsi a nizsi letni gumy maji vetsi tuhost a mozna i valivy odpor i kdyz ten je u zimnich asi vetsi takze se vsechny odchylky jeste nasobi.

Kdy sectes nekolik malych odchylek (volnejsi silenty, drobna nevyvazenost, nepatrna nesouosost) tak se proste nejake chveni vyskytnout muze. Me pripadne mala vibrace v urcite rychlosti celkem normalni.
walto
Wednesday 30 May 2007 - 21:29:57 Citovat
Host
Pekna debata.
Z mojich skusenosti niekolko drobnosti:
1. Je pravdou to, ze nie je vyvazovacka ako vyvazovacka. Aj na vyvazovacke tesne pred vyradenim vyvazuju kola a uctuju za to plnu sumu.
2. Je pravdou to, ze nie je obsluha vyvazovacky ako obsluha vyvazovacky.
3. Ak je pochybnost o spravnosti vyvazenia (volant kmita pri urcitej rychlosti) je vhodne overit vyvazenie samotneho disku.
4. Ak vyvazovacka po skonceni vyvazovania ukazuje "O" malo by to pre beznu prevadzku stacit. Na kazdej je totiz este jedno tlacitko, po stlaceni ktoreho sa na displaji ukazu hodnoty na úrovni gramov (do 3). Takyto nevyvazok vsak nemoze rozkmitat kola pri ziadnej rychlosti - kola su predsa zavesene na ramenach so silentblokmi.
5. Ak vyvazovacka vyziada pridanie zavazia nad 20 g na jednej strane disku, je vhodne o 180° pootocit pneu voci rafiku/disku a znovu vyvazit. Ak sa situacia opakuje je vhodne pneu nechat v polohe, v ktorej si ziada menej zavazia.
6. Pozor na lepenie zavazia na AL-disk. Malo by sa lepit co najblizsie k okraju rafu, podobne ako je to u plechacov.
7. Pozor na odmastenie AL-disku pred nalepenim zavazia. Ak sa povrch neodmasti, zavazie sa lahko strati a mnohokrat ani neostane stopa na mieste jeho nalepenia.
8. Korektny pneuservis pred kazdym vyvazenim kola necha toto umyt v mycke.
9. Kola by sa mali menit len na jednej strane auta = predne dozadu a zadne dopredu. Nie krizom cez auto, ako sa to praktizovalo este tot nedavno. Skusal som jedno C od MB, na ktorom kola kmitali a kmitali. Stacilo poprehadzovat kola medzi sebou, poobracat gumy na diskoch a bolo to.
Ak by ma este nieco napadlo, napisem.
Pozdravujem vsetkych riesitelov problemu nacrtnuteho v tomto vlakne.

6.
falto
Thursday 31 May 2007 - 09:22:15 Citovat
Host
Caute,

Mna trapi vibrovanie volantu pri rychlosti 130 a viac. Ale len ked tocim volantom! (pri prechadzani z pruhu do pruhu a pri dlhsich zatackach). Pokial idem rovne je to v poriadku. Mam nove Alu disky aj vystredovacimy kruzkami pre opel, gumy su jazdene jednu sezonu. Co sposobuje toto? Dik.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1966 sec,0.1453 z toho dotazů.