• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
TC protislus
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
mates
Tuesday 22 November 2005 - 08:57:16 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
2 PN: on má GTS a ještě nerozblikal TC...
Jinak: mě se při decentním průhrabu taky nerozbliká..slyším jak si kola hrábnou a nic. Asi je tam nějaká reakční doba. Na pytel u mé VecA V6 bylo to, že na mokru do kopce jsem chtěl předjíždět, takže zmáčknout S (byl to automat), plyn na podlahu , blinkr...auto podřadilo až kamsi, zahrabalo, a bylo to v pr...zablikalo TC, spadl výkon a já jsem se musel vrátit poslušně do pruhu. Od té doby takovéhle kousky jen s vyplým TC.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Kvetoslavek
Tuesday 22 November 2005 - 10:00:18 Citovat
Host
Ja to mam taky ale kdyz je to zaply tak kdyz prudce preradim z 1-2 nebo 2-3 tak to blika ale kola hrabou.i pri zaplym tc...
Lib
Tuesday 22 November 2005 - 11:00:05 Citovat
Host
TC je Traction Control a na vice snehu/naledi by se mel vypinat (rika to i manual)
timony
Tuesday 29 November 2005 - 08:26:02 Citovat
Host
Proc by se mel vypinat na "vice snehu/naledi"? vzdyt prave proto tam snad to TC je, ne? aby to na vice snehu/naledi fungovalo...? _s103
Dmcd
Tuesday 29 November 2005 - 08:33:57 Citovat
Host
Protoze pokud je moc snehu, tak se jim neprokouses - tam se prave potrebujes prohrabat a ne aby ti TC porad ubitalo otacky a vykon motoru...
timony
Tuesday 29 November 2005 - 09:11:12 Citovat
Host
Ahaaa! tak to budu poctivě vypínat, až zahučím do závějí díky.. mmj. antiprokluz + ABS a člověk má hned pocit, že to auto zvládne všechno.. musí se to krotit, aby se ten pocit nevymstil
JardaB
Tuesday 29 November 2005 - 10:04:18 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Mimochodem, vite jak funguje, aspon u benzinu V6? Serizoval jsem LPG a koukal na vstriky, normalne blokuje vstrikovani na 1 az 3 valce. Cili je pak z toho takove HTP a je to na snehu akorat

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
ttoommaass
Tuesday 29 November 2005 - 10:31:27 Citovat
Host
Na me VB 96 X20XEV jej mam kupodivu take a je to uz pro me snad nepostradatelna vec, vazne super. Az budete stat na semaforech, na cerstve napadanem snehu a budete chtit nekomu natrhnout ....., tak TC je vyborna vec, rozjezd je plynuly a kola nehrabou (zalezi take na ridici), ale kdyz se TC rozblika, je lepsi na cca sekundu sundat lehce nohu z plynu a pak jej opet seslapnout, kola se rychleji chytnou, alespon z me zkusenosti. Noa s tim vypinanim. Kdyz uz to nejde s TC, tak vypnou a jen lehce hrabat, ne plyn k podlaze a snih jak z frezy.

Hezke zimni poblikavani!

Jo, taky mam s TC+ABS vetsi pocit ovladatelnosti vozu, ale nic se nesmi prehanet, pak na silnicich vidime blbecky, kteri maji z techto pomocniku snad celou abecedu a jezdi jak hovada, vono to to auto zvladne. Jenze pak prijde na radu fyzika a sup - sup a je konec, nehlede na to, ze ohrozuji ridice chudsich vozu, kteri tyto systemy nemaji.

Takze elektronika ANO, ale rozumne!

Sorry za dlouhy prispevek a za muj nazor.

TOM
mates
Tuesday 29 November 2005 - 12:38:43 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
2 JardaB: tak to je pěknej bordel, to teď pár jezdím na pár válců
Hele, a co když bude TC na Fabce HTP? To z toho bude při aktivaci Simson???

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
RRAAFF
Tuesday 29 November 2005 - 19:44:04 Citovat
Host
thomass:Jo,kupodivu byl i na Vectře A? Ale jen na 2,5 V6,na B byl od 2,0 výš.Já mám Vectru B 1,8 16V 1997,takže nic
Byl s ním někdy problém,že nešel.Ono čím je elektriky víc,tak tím je možnost vícero poruch,tak se ptám.Taky čekám až mi jednou klekne digi klima po 7 letech bez údržby,zatím maká super,ale jen zatím.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1605 sec,0.1253 z toho dotazů.