• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Jak spravne nabit baterii v Omeze B
Přejít na stranu  1 2 3 4 [5] 6
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
bruno2
Wednesday 25 January 2006 - 08:46:49 Citovat
Host
teď se mě stalo to samý-blbec-a mám kombi B a nemůžu otevřít zadní dveře-s klíčem nejde otočit!!!a myslím že to nikdy nešlo.co mám dělat???
Yper
Wednesday 25 January 2006 - 09:48:13 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Bruno: ..prostříkávat a prostříkávat a prostříkávat. Existujou na to různé spreje - Od WDčka, který maže, až po mazadla (tzv chemické šroubováky), která působí na rez tak, že ji uvolní - s úspěchem používám při montážích na šrouby spodku auta. Ale zase jde o to, v jakém stavu ten zadní zámek skutečně je - jak často byl v minulosti používán.

Jinak co se týče zámku 5.dveří nebo kufru, tak mi hlava nebere, když je auto vybaveno alarmem (a asi i když není), tak jak je možné se do něj dostat i po dvojím zamčení a bez napájecího napětí - to vypadá, že na kufru nefunguje druhá poloha! Mezi dveřmi auta a kufrem či 5.dveřni není žádný rozdíl a musí u nich fungovat dvojí zamčení!
V případě auta s alarmem, by se totiž jinak musel spustit i onen alarm, protože spínač nespíná jen světýlko, ale i alarm.
Jinak na světlo je skutečně přivedeno + trvale a tím spínačem je spínaná zem, takže palubní síť tím lze oživit.
Já sám uvažuji o tom, že si někam (zatím nevím) vyvedu externí zásuvku pro tyhle případy!
Nedávno, když jsem vyndal a nabíjel baterii, jsem malým akumulátorem 7Ah auto zamknul (právě kvůli nefunkčnímu zámku na 5.dveřích a baterii pak vyndal a haubnu zaklapl - myslel jsem, že jsem zamknul jen jednou, ale ve skutečnosti 2x - takže i mech.závora!
Pak jsem se divil, že nemohu auto otevřít klíčkem - až mne zamrazilo!
Naštěstí nízké napětí toho náhradního akumulátoru nezamklo PZdveře a tak jsem se do auta dostal a haubnu otevřel a baterii připojil.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Palic
Wednesday 25 January 2006 - 09:53:43 Citovat
Uživatel #437
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 07:12:36
Příspěvků: 493
Ype: zadni vrata maji jednoduce servo, jen spolohou odemceno zamceno a zamek nedela nic jineho nez ze prerusuje stavu do serva........ tudis pokud zamknes natvrdo tak servo nepremava a neodemika, pokud odemknes tak je mozny ho servem zamknout.......

Astra K ST, B16DTR
Astra J ST, A14NEL
Vectra B Caravan, X20XEV
bruno2
Wednesday 25 January 2006 - 09:54:35 Citovat
Host
ten zadní zámek je v poloze vodorovné.dveře jsem otvíral vždy přes centrál a ten čudl se normálně promáčkne dovnitř.v jaké poloze se to má mech.otevřít?teď mě naúpadlo-mám tažné-není někde v zásuvce vyvedeno 12V z baterky?
bruno2
Wednesday 25 January 2006 - 13:47:15 Citovat
Host
TAK HURÁ do auta jsem se dostal!zadníma dveřma-zámek jsem prostríkal sprejem ale stejně to nešlo otočit doprava.musel jsem vzít sikovky a za to kovovou část jsem to násilím otočil-překonal servo a šup už to bylo.dal jsem baterku a auto po 4 dnech v mrazu dokonce chytlo a jede akorát netopí-asi zamrzla kapalina v topení prortože hadice k chladiči jsou měkké .jinak k alternátoru na +se nedostanete ani náhodou-pod motorem je kryt....
JardaB
Wednesday 25 January 2006 - 13:54:26 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Ten kryt se snad da sundat ne? Aspon u V6 je na 4 srobech, asi bych ho ve vzteku spis roztrhal (stejne ho uz mam na hadry a ted spokojene odpociva v garazi ) Pak je k altiku pristup dobry (nebo by sel i starter - tam je ale u V6 pristup naopak blby, kazdopadne je za krytem)

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
bruno2
Wednesday 25 January 2006 - 14:47:55 Citovat
Host
Už vidím jak v -15 lezu pod autem na sněhu a povoluju nějaký 4 šrouby.to by mě asi upadly ruce.stačilo jenom tam dávat baterku mimochodem má ten kryt taky nahadry ale na druhé straně... _s103
Tomis
Saturday 28 January 2006 - 16:47:26 Citovat
Host
Jak uz tady zaznelo, kdo ma zaves, tak tam je (melo by byt) vyvedeno stale napajeni z baterky, ale jen u 13ti polovych zasuvek, ne u nas nejrozsirenejsich 7polovych. a na ty 13ti polovy je to kontakt cislo 9, mel by to byt zeleny drat = staly proud od baterie
Pája
Tuesday 24 October 2006 - 22:26:03 Citovat
Pája
Uživatel #646
Registrován: Thursday 16 March 2006 - 13:03:59
Příspěvků: 168
Tak už taky patřím mezi ty, co se nemohli dostat do omegy. (mechanická závora)
Jelikož asi jeden z předchoyích majitelů zalomil klíč v zámku kufru, tak tudy to nešlo. No a přes alternátor se mi to nepovedlo připojit, asi jsem měl slabou druhou baterii.
Takžě mi nezbylo nic jiného, než na to jít přez přední kapotu. ?lola




1. Opel OMEGA B 3.0 MV6 -X30XE
2. Opel OMEGA B 3.0 MV6 -X30XE
3. Opel KADETT 2.0 GSi -C20NE
4. Mercedes-Benz V 230 TD




Tlumex
Wednesday 25 October 2006 - 06:32:42 Citovat
Host
Pája napsal ...

Tak už taky patřím mezi ty, co se nemohli dostat do omegy. (mechanická závora)
Jelikož asi jeden z předchoyích majitelů zalomil klíč v zámku kufru, tak tudy to nešlo. No a přes alternátor se mi to nepovedlo připojit, asi jsem měl slabou druhou baterii.
Takžě mi nezbylo nic jiného, než na to jít přez přední kapotu. ?lola





Pekne klikar pekne _;

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 [5] 6  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1419 sec,0.1091 z toho dotazů.