• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
zamrzlá ruční brzda
Přejít na stranu  1 2 [3]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
JOB
Friday 26 January 2007 - 09:20:23 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Dano napsal ...

BTW, a jak si spokojny s tymi kotucmi ATE? idem totiz menit predne....


Mám na předku ( OB ) ATE Powerdisk a celkové dojmy jsou takové že na moje ježdění po městě jsou až zbytečně předimenzované. Jsou to totiž brzdy dělané na sportovnější jízdu takže úplně nejlíp brzděj když jsou ohřátý. Ale jinak jsem spokojenej. Hlavně jsou kvalitní a nemusíš se bát když jsou ohřátý vlítnout do kaluže.Brzda je jedna ze součástek na který se nevyplácí šetřit.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Yper
Friday 26 January 2007 - 10:57:35 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Já mám na předku kotouče ATE s drážkami a destičky také ATE.
Mám je tam už čtvrtý rok a nemusel jsem na brzdy ani sáhnout a ani měnit destičky. Najel jsem na ně 50 tis.! Teprve letos před dovolenou je budu asi měnit - drážky už u kořene kotouče mizí a tak vyměním jak kotouče, tak destičky.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Dano
Friday 26 January 2007 - 11:15:51 Citovat
Host
A keby ste to mali porovnat s kotucmi BREMBO sport s drazkami na chladenie spolu s dostickami Textar, co by ste brali?
VGT
Friday 26 January 2007 - 11:40:32 Citovat
Host
2 Dano: to je také dobrá volba.
Neznám detailně všechny podrobnosti, ale obecně: ono těch výrobců (čehokoliv) není zas až tak mnoho, a vzájemně si díly mezi sebou prodávají - na pult se pak dostanou ty samé výrobky s jinými označeními.
Já jsem koupil např. "originální" destičky Opel - téměř jistě je to výrobek firmy Skandinavian Brake systems (SBS) Odkaz .To samé se spojkami - vyrábí je stejný koncern SBS/NK (Nordyjsk Kobling)= dánské (pro většinu lidí neoriginální ?lola ) náhradní díly jsou dobré.
Yper
Friday 26 January 2007 - 12:36:24 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Já osobně nikdy nekombinuji. Jeden výrobce a jedny destičky na ten konkrétní typ od stejného výrobce.
Asi nejsou špatné ani Brembo a ani Textar, ale podobných dotazů na kombinaci tady ročne je několik a Brembo a i Textar ze zásady nekupuji, protože ze sebe dělají víc než jsou! Příliš mnoho peněz a málo muziky!
Jakmile se začne něco kombinovat a pršet podobné dotazy, tak se toho chytnou různí lídé a střelci a začnou dávat dobru "zaručeně" nejspolehlivějsí rady, nejosvědčenější rady ale vše je to jen a jen "automechanik říkal" a nebo je to metoda "pokus-omyl".
V každém případě se pak zjistí, že jedno je tvrdší než druhé, takže desky ubývají rychle nebo zase ubývají rychle kotouče, nebrzdí to tak jak má, nebo jsou brzdy příliš jedovaté, pak zase že se disky kol "příliš" špiní a nejhorší ale pak je, že při jízdě ze serpentin nebo s velmi dlouhého kopce řidič po několikerém zabrždění zjistí, že mu "změkly brzdy a nebrzdí jak má a nebo že cítí smrad - ..nevíte odkud? - to je pak další dotaz.
Moje rada a má zásada: prostě jeden druh výrobce kotoučů a k němu předepsaný druh destiček!
Také se pak začne stávat, že v zimě se začne aktivovat ABS předčasně i při mírném sešlápnutí brzdy a zase pak prší spousta rad, ale přitom to může být právě nevhodná kombinace kotouč/destičky.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
VGT
Friday 26 January 2007 - 13:09:14 Citovat
Host
2 Yper: souhlasím, pokud použiju zpárované (nemyslím spárované) kotouče a desky ATE, Ferodo, Lucas, Lockhead .... tak ano. To by mělo být zárukou toho, že to spolu bude vzájemně ladit.
Pokud však Brembo nevyrábí desky a Textar nevyrábí kotouče - jsou snad z tohoto důvodu jejich výrobky nepoužitelné?? (anebo čekat, až Brembo nakoupí desky od Textaru a nechá na ně napsat svoje logo?)
Brembo a Textar k tomu doporučoval Buba, a i když možná není někomu sympatický, autům rozumí. Více počtení na toto téma: Odkaz

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1554 sec,0.1241 z toho dotazů.