• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Odvzdušnění brzd s ABS
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Zbysa
Saturday 11 March 2006 - 18:00:41 Citovat
Host
Lidičky prosim o radu-Kvůli toho že jsem po ujetí asi 5 km mohl na předním levým kole grilovat párky tak jsem rozebral na tomhle kole brzdy-nešlo s nima hnout (ani zatlačit pist) -sundal jsem a vyčistil třmen a vodítka destčiek ALE- ted mi to nejde odvzdušnit pedal jde skoro na prázdno snad jen první dvě sešlápnutí jedou s nějakým odporem- nejde tam vubec kapalina -když odmontuju hadičku ze třmenu tak v ni jen trošku chrochtá ale kapalina nejde-pro spekulanty v nadobce je plno
V knižce jak na to jsem se dočetl že pokud je tam ABS tak je s tim problém -že se to musí obvzdušnit pomocí nějakého přístroje-ale kamarad (mechoš) mi do telefonu řekl že to jde i bez toho
Díky za brzké odpovědí-stojím v garáži a chodím pěšky
dada
Saturday 11 March 2006 - 18:24:07 Citovat
Host
než to prasit dej to do servisu, 500,- tě nezabije ale bublina by mohla, já to dělal naposled u kadetta a ten tlačil při nastartovaném motoru pořád trošku kapaliny, tak stačilo povolit ten ventilek a nechat to protýct ale jak u ABS.... pokud to neumím tak s brzdami nežertuji
Zbysa
Saturday 11 March 2006 - 18:35:03 Citovat
Host
Jo kamarade už jsem to rozebral a ted jsem v garaži do servisu bych to musel nechat odvezt na odtahovce - myslim že odvzdušnění není zas tak velký problém - už jsem dostal radu že by mohla mát ucpana hadička-od toho horka že se vevnitř spakla -zkusím ji v ponděli koupit a vaměnit
dada
Sunday 12 March 2006 - 10:49:32 Citovat
Host
tak držím palce, kola se odvzdušňují v nějakém pořadí tak pozor na to. co píšou v jak na to?
JardaB
Sunday 12 March 2006 - 11:17:02 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Ja myslim, ze to nebude zas takovej problem. To zmizela vsechna kapalina z nadrzky? Predpokladam, ze jo, to se da rict, ze byla chyba, pouceni pro priste, chce to po rozpojeni nejak zaspuntovat.
Pak to chce delat ve 2 lidech, - slapnout, povolit sroub, utahnout, pustit brzdu atd, mezitim je dobre, kdyz nekdo 3. dolejva nadrzku. A hlavne nekde na bezpecnem placku vyzkouset ABS, je mozny, ze se tam neco nekam prepusti a muze to byt zase zavzdusnene !!! Ale po par pokusech by to melo byt OK. To doporucene poradi kol je taky asi dobry nekde zjistit.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Lucifr
Sunday 12 March 2006 - 11:54:46 Citovat
Host
Jen doplním JarduB, že pokud máš ABS, je nutné dodržet pořadí, ve kterém kola odvzdušňuješ. Etzold u VeBe píše:
pořadí kol pro odvzdušnění:
1. pravé zadní
2. levé zadní
3. pravé přední
4. levé přední

Dělal jsem to přesně podle návodu, vždy dokud neteče jen kapalina úplně bez bublinek, ale stejně ty brzdy byly gumový. Tak jsem si nechal vyměnit celou kapalinu v servisu. Tam nasaděj na nádržku hadici, tlakem tam perou kapalinu a jen chodí kolem auta a povoluje odvzdušňováky, dokud neteče nová (barevný rozdíl je značný). No a teď brzdy jsou jako za mlada
Zbysa
Monday 13 March 2006 - 20:05:43 Citovat
Host
Tak jen pro upřesnění-viz první dotaz -že nádržka je plná!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dal jsem to do servisu -dojel jsem tam s ruční brzdou

Závada je uplně jiného rázu-odešel halvní brzdový válec-byl už out asi předtím a to bylo to brždění a ne přidřene desky-jsem zvědav kolik to bude stát
Milan
Monday 13 March 2006 - 20:46:12 Citovat
Uživatel #411
Registrován: Friday 17 June 2005 - 14:49:11
Příspěvků: 307
Měl jsem teď stejný problém,při STK zjistili vadný brzdový válec,brzdový systém byl BOSCH,prý se na to nic nedodává,byly prý poruchové a měnili mně celý zadní systém za systém LUKAS,cena byla i s STK a emisemi něco přes 13000,-Kč
Opel Astra G caravan X16SZR
Zbysa
Tuesday 14 March 2006 - 10:22:41 Citovat
Host
No ja to mam předni napravu a doufam že to bude ten díl-zitra má přijít
Martas
Tuesday 14 March 2006 - 10:53:36 Citovat
Host
Milan napsal ...
Měl jsem teď stejný problém,při STK zjistili vadný brzdový válec,brzdový systém byl BOSCH,prý se na to nic nedodává,byly prý poruchové a měnili mně celý zadní systém za systém LUKAS,cena byla i s STK a emisemi něco přes 13000,-Kč
Opel Astra G caravan X16SZR


Celkem nerozumim tomu co ma spolecnyho zadni system s vymenou brzdoveho valce .... Pochopil bych ze valec nepasuje na posilovac ale ze by nepasoval na predek nebo zadek brzdoveho systemu, navic pokud ma auto ABS tak by nepasoval k jednotce ABS resp mohl by mit jiny koncovky u trubicek.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1729 sec,0.1358 z toho dotazů.