• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
kožená manžeta kolem řadící páky.
Přejít na stranu  [1] 2 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Hujer
Wednesday 26 September 2007 - 18:08:40 Citovat
Host
Delší dobu jsem měl vypáraný kousek koženýho čalounění, řespektive spíše vytrženou plastovou lemovku. Pak mi odešlo vyhříváné sedačky a tak mě to donutilo navštívit autočalouníka. Čalounění opravil všitím nové lemovky, topení jsem vyřešil náhradou molitanové výplně z vrakoviště -( je stejná pro kůži i textil).
Jen pro zajímavost, přepálil se topný drátek v sedáku, což signalizoval opálený molitan a zevnitř očouzené čalounění. Tím přestalo topit komplet celé sedadlo i s opěradlem. Po provizorním sletování drátků to topilo, ale raději jsem to celé vyměnil za nepoškozené.
A teď se dostanu h tomu hlavnímu: protože jsem už dříve zjistil, že ačkoli je čalounění v kůži, manžeta řadící páky je v kožence. Proto jsem využil návštěvu u čalouníka a nechal ušít manžetu z kůže.
Na pohled se nijak neliší, ale ten pocit!
Takhle to vypadá Odkaz za pákou je položená ta původní. Cena za ušití plus materiál 350 korun.
HonzaZ
Wednesday 26 September 2007 - 20:02:17 Citovat
Host
2 Hujer:

tak ta manzeta nema chybu, je moc pekna. Taky bych potreboval novou. Odkud je calounik (nejaky kontakt?) a jak dlouho jsi musel mit u nej auto.

Diky za info Honza
Hujer
Wednesday 26 September 2007 - 20:09:50 Citovat
Host
Auto jsem tam mít nemusel, protože jsem měl manžetu z jinýho auta, ale protože se dá snadno vyjmout, dole je jen zaklaplá a kolem řadící páky stažená elektrikářskou plastovou páskou, stačí odnést k čalouníkovi jen ten kousek a jezdit podle dodací lhůty bez toho. Jinak čalouník je ze severu Čech- Libouchec u Ústí nad labem - starý pán v důchodovém věku, ale umí.
Není to nic složitého, měl by to zvládnout každý i (ne)autočalouník.
Nebo pokud máš doma starý šicí stroj a šikovnou manželku...
Yper
Wednesday 26 September 2007 - 20:23:43 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Já se o to v minulosti pokoušel a to jsem měl doma slušnou Veritasku a šít umím - od kalhot až po košili a sako! Tedy byla doba, kdy jsem to běžně uměl, bo za totáče se hadry šily podle katalogů.
V tomto případě - při šití kůže je potřeba na kůži silná jehla s velkým ouškem pro pořádnou nit a zrovna tak silnou nit musíš mít i ve spodu v člunku. Když mluvím o silné niti, tak tím myslím pořádně silnou nit!
A i když to ty stroje prošijí, tak ty nit neprojde člunkem - nedá se nastavit síla jejího utahování a zrovna tak je to i s vrchní nití a pak je steh nerovnoměrně utahován - spíš vždy na jednu stranu a to se projeví pak jeho povolením. Je to pakárna a chce to opravdu čalounický šicí stroj.
Každopádně Hujer, je dobře že jsi to sem dal, protože já jsem z Mostu a mohu ho alespoň využít. _;

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Hujer
Wednesday 26 September 2007 - 20:33:37 Citovat
Host
BTW, nevíte někdo jak se sundavá ta manžeta z páky ruční brzdy? Jde to sezhora? Že neuhodnete proč se ptám? ?lola
qpc
Wednesday 26 September 2007 - 23:18:16 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
hujer: to je přímo autočalouník? rád bych i jiné věci...,předem dik za info..

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Hujer
Thursday 27 September 2007 - 00:07:48 Citovat
Host
Jo, má vývěsku autočalouník, v letáčku píše, že dělá i veterány, střechy na cabrio, atd.
Samozřejmě dělá i nábytek.
Je to na hlavní silnici č13 Teplice Děčín od Teplic po levé straně. Kousek před tím byla kdysi Mototechna autoservis.
Ta dílnička je tam co pamatuju.
A že toho pamatuju hodně.
Akorát si nic nepamatuju. _;
VGT
Thursday 27 September 2007 - 09:46:45 Citovat
Host
Hujer napsal ...

.. starý pán v důchodovém věku, ale umí.

Slůvko "ale" bych napradil slovem "proto". (dnešní mladí uměj h..no).
Zkusit by se mohlo i tohle: Odkaz
A co čalounění sedadla řidiče? Prodřená levá bočnice anatomického sedadla - neřešil to už někdo ???
Yper
Thursday 27 September 2007 - 10:32:31 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 VGT: spráááávně Vašku, správně.
Zcela jsem se soustředil na ten odkaz adresy a cenu a skrytý význam ve větě mi unikl.
Kurňa Hujer, to jsi si dovolil dost!
To se už nebude opakovat! To jako že když jsme staršího data vydání, tak už vlastně jsme jen jako čekatelé na smrt?
To jenom jako mlaďasové umí?

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Anonymní
Thursday 27 September 2007 - 12:43:08 Citovat
Host
to VGT:
Sedák nebo opěradlo?
Sedák je jednodušší, odstrojit je to hračka i pro laika.
Obecně oprava spočívá v tomhle: Sehnat kůži s podobným dezénem, odstrojit čalounění a odnést k čalouníkovi. Vypáře, nahradí poškozený kus a nikdo nic nepozná.
K tomu tvému rozhořčení:
To ale nebylo myšleno, že my zraleší nic neumíme, však jsem psal, že taky hodně pamatuju.
To jsem myslel spíš tak, že na jeho věk je ještě čipernej a šikovnej.
A ukecanej - jestli tam pojedete, tak se dozvíte spoustu věcí. _;

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2242 sec,0.1813 z toho dotazů.