• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Výměna oleje, výměna filtrů, výměna svíček
Přejít na stranu  [1] 2 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Ascona
Thursday 03 March 2005 - 12:47:22
Host
Zavádím tady nové téma, moc se vąem znalcům omlouvám, ale za domácí úkol jsem si vytiskla plno příspěvků, které se týkají těchto témat, ale bohuľel jsou na mě moc odborné. Můľete mi proto doporučit na VeBe 97, 1.6, 16V motorový olej, pochopila jsem , moľná nesprávně , ľe je nejvhodnějąí 5W40, ale proboha, vůbec nevím jakou značku oleje, taky jste psali něco o Mobil 1 nebo Vavoline,ale určitě je těch značek víc. Co se týče svíček, filtrů olejového a vzduchového, stačí kdyľ navątívím jakoukoli prodejnu a řeknu typ vozidla a značku, popř. rok výroby a nebo je taky rozdíl? Opravdu se vąem ODBORNÍKŮM omlouvám, doufám, ľe vás to moc nepohorąí. Třeba to bude prospěąné pro ostatní holky
Ascona
Thursday 03 March 2005 - 12:57:42
Host
Jo a jeątě mi tady kolegyně radí , ľe se liąí oleje na syntetiky, polosyntetiky a tak, tak to bych prý taky měla při nákupu vědět. Vy mě budete nesnáąet, já to vím, ale díky, díky.
Duffy
Thursday 03 March 2005 - 13:22:46
Host
Já např. krmim svojí krasavici nějakym Starlinem z Deutschlandu 10W40, ale co se týče olejů, tak si počkej na experta Ypera, který ti to strůčo vysvětlí, jestli se mu teda uľ po 5tý bude chtít...
Je dobře, ľe se ptáą, páč "líná huba, holý neątěstí"
Lib
Thursday 03 March 2005 - 13:26:31
Host
Mobil1, Castrol, Aral, Shell, Esso ... to jsou tak vyrobci, kteri by te mohli zajimat. Jakej tam dat zalezi na vybehanosti motoru a na spotrebe oleje. Pokud to nebude zrat 5w40 tak tu, jinak 10w40. Svicky NGK. Olejovy filtr a pylovej je burt, proste jak rikas - vlezes do prodejny a reknes typ auta (Opel Vectra B 1.6 rv 1997, kdyby se ptali na typ motoru tak X16XEL, ostatne je napsany na malym technicaku)
Lib
Thursday 03 March 2005 - 13:27:11
Host
jinak si teda pockej na Ypera, on ti udela prednasku tak na 2-3 stranky
tom06
Thursday 03 March 2005 - 13:42:10
Host
Ja chci taky takovy kolegyne, co znaji syntetiku a polosyntetiku.
Mam stejny motor (X16XEL) a olej DEA 10W40
Ascona
Thursday 03 March 2005 - 13:52:34
Host
No včera uľ jsem za domácí úkol četla elaborát od Yepera , ale jako dobrý, alespoň vąe důkladně popíąe. Ve vąech jeho příspěvcích jde cítit jeho vlastní zkuąenost a snaha jí co nejdůkladněji popsat Ne, fakt dobrý, aby mi vůbec jeątě něco pak napsal

No a co s tou syntetikou a polosyntetikou?

Najeto má 141 tis.

Na jak dlouho po výměně oleje, filtrů, svíček budu mít vystaráno? U Favoąe jsem to měnila tak po 10 tis. olej, filtr a po 30 tis. svíčky, u VeBE stejné?

Díky.
riwal
Thursday 03 March 2005 - 13:58:58
Host
Polosyntetika 10W40 - nic jinýho tam nedávej, doporučuje to výrobce, ľádný pokusy se s plnou syntetikou 5W40.
Svíčky jak píąe Lib NGK (japonské).
Lib
Thursday 03 March 2005 - 14:15:59
Host
kdyz si proctes manual, tak vyrobce nic nedoporucuje, vyrobce pouze suse konstatuje co lze pouzit ... treba moje vekca mela vzdy jen 5w40 (a ze sla dycky do autorizaku), ted ma uz druhej rok dokonce 0w40 a spotreba oleje nula nula nic
Lib
Thursday 03 March 2005 - 14:18:25
Host
citace z manualu:
(Acone bych doporucil stahnout si manual a procist, je u me na strankach)
.
Pro mazání benzínových motorů se doporučují hlavně značkové oleje Opel:
SAE 15W-40 API-SG/CD, CCMC-G4/PD2
případně ACEA A2-96
nebo:
SAE 10W-40, API-SG/CD CCMC-G5/PD2
případně ACEA A2-96
nebo:
SAE 5W-40 API-SG/CD CCMC-G5/PD2
případně ACEA A2-96
.
Motorové oleje, které podle CCMC nevyhovují obojí klasifikaci CCMC-G5 a CCMC-PD2 nej-sou přípustné.


[ Upraveno Čt bře 03 2005, 02:21 ]
Přejít na stranu  [1] 2 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1837 sec,0.1422 z toho dotazů.