• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
POMOC - ľere olej, ale straąně!
Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Ondra
Friday 04 March 2005 - 18:54:18
Host
Zdravíčko. Uľ jsem z toho docela zoufalej a začíná to být docela dlouhej příběh. Můj kolega z práce má Vectru B, kterou koupil od mého bratra. Kolega s ní byl spokojený dokud mu neprasknul rozvodák a on musel dát auto opravit. Bohuľel autům absolutně nerozumí a stalo se mu to zrovna na dovolené na Moravě, tak to nechal opravit v nejbliľąím servisu - Auto Morava - prý servis roku 2003. Oprava stála cca 50 tis., nicméně krátce po příjezdu do Prahy zjistil, ľe mu svítí kontrolka oleje a ľe to seľralo skoro vąechen olej. Tak volal pak do toho servisu, co se děje a oni na to, ľe to byla zřejmě nějaká skrytá vada, ľe to bude stát daląí desetitisíce. Byl pěkně naątvanej a do toho servisu to samozřejmě uľ nedal - těľko se bude takhle na dálku s nimi hádat. Auto jsme tedy dali do nové opravy k známému mého otce, se kterým máme dobré zkuąenosti. Ten přiąel na to, ľe Auto Morava si naúčtoval jenom za výměnu 16 ventilů cca 15 tis., ale vyměnili jenom dva a takových věcí bylo mnohem víc - prostě xindl. Nejhorąí na tom je, ľe auto i po druhé opravě naąím známým pořád ľere olej jako předtím. Ten opravář podle mě udělal co se dalo a důkladně vąechno zkontroloval, ale asi to bude opravdu něco zkrytého. Od opravy najel kolega cca 400 km a kontrolka oleje uľ zase problikává. Jsme z toho uľ docela na nervy, takľe jsem se chtěl zeptat, jestli někdo nemáte nějaký tip, co by to mohlo způsobovat. Díky za kaľdou opověd.
Anonymní
Friday 04 March 2005 - 19:01:40
Host
Zapomněl jsem napsat typ auta:

je to r.v. 1996, 1.6l - 16 ventil
Anonymní
Friday 04 March 2005 - 19:05:23
Host
najeto cca 110 tis. km
riwal
Friday 04 March 2005 - 19:14:14
Host
No tak to je pěkně zprasenej motor, asi nezbývá neľ ho rozhodit a udělat pořádně, ale prachů uľ to stálo dost. Pokud trvá na tom autě, tak sehnat jinej motor nebo auto vyměnit celý.
NIO
Friday 04 March 2005 - 19:19:48
Host
u toho to motoru je to normalni, ze se sere. pardon.
je potreba zrentgenovat hlavu a vse promerit. pak vymenit i krouzky na pistech a nova gufera.
Kazdopadne to mel vratit do ty Moravy nebo se dohodnout ze zastoupenim opel k provedeni expertyzy.a vse by projel. ted kdyz uz je to rozdelany je po zaruce.
NIO
Friday 04 March 2005 - 19:29:05
Host
pokud byste chteli tak to dovezte. podivam se na to. ta 1,6 delam uz jak na bezicim pasu.
a pokud to ani pak nepujde, je to na vyhozeni, ale jeste se to nestalo aby to zralo tolik.
Anonymní
Friday 04 March 2005 - 19:36:37
Host
no moc jste mě nepotěąili
kolem pístů by to mělo těsnit - to zkouąel, taky ty krouľky, gufera a těsnění hlavy vyměnil, takľe těľko říct. Někdo tu předtim jinému radil "vyměnit stírací manľety (nesprávně gufera) na dřících ventilů", coľ nevim moc co je - moc se v tom taky nevyznam.
S tim Auto Morava bylo blbý, ľe je to z Prahy poměrně z ruky a člověk na to nemá čas, kdyľ musí být ve firmě. Navíc člověk ani neví, jestli by pak za to nemusel zase platit takový straąný prachy - stejně by to bylo tvrzení proti tvrzení.
NIO
Friday 04 March 2005 - 19:43:07
Host
Anonymní213.220.234.244 napsal ...
no moc jste mě nepotěąili
kolem pístů by to mělo těsnit - to zkouąel, taky ty krouľky, gufera a těsnění hlavy vyměnil, takľe těľko říct. Někdo tu předtim jinému radil "vyměnit stírací manľety (nesprávně gufera) na dřících ventilů", coľ nevim moc co je - moc se v tom taky nevyznam.
S tim Auto Morava bylo blbý, ľe je to z Prahy poměrně z ruky a člověk na to nemá čas, kdyľ musí být ve firmě. Navíc člověk ani neví, jestli by pak za to nemusel zase platit takový straąný prachy - stejně by to bylo tvrzení proti tvrzení.



proto je lepsi to vzdy nechat nekym odtahnout az ke znamymu i kdyz to je prez celou republiku. _legion2
riwal
Friday 04 March 2005 - 19:45:37
Host
gufero neboli simering neboli stírací těsnící manľeta
Anonymní
Friday 04 March 2005 - 20:05:30
Host
to NIO:

jo jo to jsem mu taky řikal s tim odtahem.. dozvěděl jsem se to ale aľ kdyľ mu to opravili.. asi to dáme jeątě nejdřív zkontrolovat tomu naąemu opraváři a pak se uvidí.. stejně je to celý divný - v tom motoru je vyměněný snad skoro vąechno a podle něj je dokonce i poměrně zachovalej, tak uľ nevim..

jinak kam bysme ti to případně mohli přivézt nebo jak se s tebou domluvim? kdyľtak mi poąli nějaký kontakt na email Email - dík moc..
Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.4092 sec,0.3108 z toho dotazů.