• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
zamrzání klimy
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Petom
Thursday 07 August 2008 - 21:19:29 Citovat
Host
Zdravím, chci se zeptat jestli je možné zamrznutí klimy, jelikož po delší dobe se zaplou klimou mi nejde do kabiny vzduch i když ventilátor funguje na nejvyší stupen, po vypnutí klimy je ve OK. Nevíte náhodou zda klima po namrazení vypíná nebu funguje stále. Mám Vebe 1996 XE20XEV s digi klimou.
Yper
Friday 08 August 2008 - 08:03:23 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Digitální klimatizace sleduje stav vychlazení kabiny automobilu, takže pokud dojde k dosažení nastavené teploty v kabině, která je nastavena na digiklime, tak na výparník klimatizace je pouštěno méně chladícího média.
Manuální klima valí dovnitř stále chladný vzduch podle nastaveného otočného ovladače.
A to je rozdíl mezi těmito dvěma ovládáními.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Tomin
Friday 08 August 2008 - 12:22:46 Citovat
Host
Snad kazda klima musi mit na vyparniku cidlo zamrznuti. Pokud je na vyparniku naledi, kompresor se musi docasne vypnout a po odtani se jede nanovo.
Kdyby si mel tohle cidlo spatny ... bude to zamrzat. Zajed nekam a at ti to promeri.
Martas
Friday 08 August 2008 - 12:32:30 Citovat
Host
Kdyby se ten vyparni namrazil tak, ze by vubec nepropoustel dovnitr vzduch, tak by to potom zase muselo minimalne par minut odmrazovat.

Nicmene pokud ventilator bezi tak ten vzduch musi nekam jit, zkus vysledovat kudy utika.

Problem bych videl napriklad v tom, ze klima zavre vsechny pruduchy nebo neco podobneho.
mrazoun
Monday 11 August 2008 - 14:56:10 Citovat
Host
a co pylovej filtr, není už tak zadělanej, že tam neproleze ani molekula vzduchu?
Martas
Monday 11 August 2008 - 15:18:38 Citovat
Host
mrazoun napsal ...

a co pylovej filtr, není už tak zadělanej, že tam neproleze ani molekula vzduchu?


To by nemelo zavislost na klimatizaci, teda pokud vyloucime velmi nepravdepodobnou moznost ze je zameneno tlacitko klimy s tlacitkem pro vnitrni okruh cirkulace vzduchu _;
RBr
Monday 11 August 2008 - 15:29:29 Citovat
Host
Martas napsal ...


To by nemelo zavislost na klimatizaci, teda pokud vyloucime velmi nepravdepodobnou moznost ze je zameneno tlacitko klimy s tlacitkem pro vnitrni okruh cirkulace vzduchu _;


Tomu nerozumím. Naopak, pokud nemám zapnutý vnitřní okruh, tak klimatizace nasává vzduch přes pylové filtr.
Je ale pravda, že to by mu potom nechladila ani po zapnutí. Takže ani tudy.
Já mám u digiklímy taky občas pocit, že si po chvíli začne dělat "cokoliv" jen ne to co by odpovídalo skutečné teplotě v kabině. Slyšel jsem jednou v Opelu, když jsem se bavili o možnosti přehrání softwaru v ECU motoru, že software klimy občas blbne a ten pak musí přehrát.
Martas
Monday 11 August 2008 - 15:33:40 Citovat
Host
Myslel jsem to tak, ze pokud by byl ucpany kabinovy filtr tak by to nefoukalo vzduch nikdy bez toho jestli bezi nebo nebezi klima.

To s vnitrnim okruhem byla spis srandicka ze si dotycny plete tlacitko vnitrni cirkulace s klimatizaci prave pri ucpanem kabinaku, coz je ovsem nepravdepodobne.
RBr
Monday 11 August 2008 - 15:53:46 Citovat
Host
Martas napsal ...

..... spis srandicka ze si dotycny plete tlacitko ....


Tak tákhle je to! Furt lepší, než si splést brzdu a plyn! __;)
JardaB
Monday 11 August 2008 - 23:03:06 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Me to dela Omega a fakt to zamrzne, ze to nepropusti vzduch, po vypnuti je to za par minut OK... Asi je v pytli expanzni ventil, tuto featuru mam od doby, co mi to jeden expert natlakoval dusikem na 35 baru.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2735 sec,0.2179 z toho dotazů.