• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
zahrati motoru, termostat , výměna , funkce , hodnoty .....
Přejít na stranu  1 2 3 4 [5] 6 ... 18 19 20
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Milan
Wednesday 09 November 2005 - 11:38:15 Citovat
Uživatel #411
Registrován: Friday 17 June 2005 - 14:49:11
Příspěvků: 307
To co píše Rogin o průběhu ohřívání a padání teploty při zvolnění jízdy,zvláště z kopce a na volnoběh,tak to se přesně dělo u mně.Minulý měsíc jsem jel do Opavy a zase to občas zlobilo.Z Opavy jsem jel do Ostravy do servisu Opel.Cestou teplota vyběhla k 80st. a hned spadla na nulu a už se to neohřálo.Po výměně termostatu se motor ohřeje na 90st.do 5km.Zdá se mně,že to i líp jede a míň žere.Srovnávám podle cesty do Opavy s vadným termostatem a zpět do Prahy s novým.Cena byla asi 1235,-Kč,ale stálo to za to.Sám jsem si to netroufal,protože u tohoto modelu,motor X16SZR si pan Opel vymyslel,že termostat umístí za zozvody a na to jsem si netroufal.
Martinz
Wednesday 09 November 2005 - 11:51:18 Citovat
Host
Rogin napsal ...
Ahojky, nevím do jaké míry je to správny pohled. Všechny termostaty co znám...je fakt že jsem ho ještě z Oplíka neměl v ruce.......tak mají v sobě dirku z dúvodu průtoku...pokud nebude minimální průtok, tak termosta se nikdy nezahřeje a nedokáže otvírat, proto si myslím že zjištěním teploty hadice za termostatem jeb blbost........myslím si že nejlepší test termostatu je v hrnci s vodou na vařiči a teploměrem v ruce....
pokud jsem měl na jakemkoli autě špatný termostat tak se mi auto v letě ohřálo velice pomalu a při zvolnění jízdy teplota okamžitě padala dolu. V zimě jsem motor pomalu nikdy neohřál na 901C. Mám AstruG 2,0 TDi a motor mi asi p 3 km malinko topí....když si ale zapnu klimošku ( velká zátěž pro motor) tak je ohřátej asi po 1 km...
Netvrdím že jsem všeznalec....ale malinko jsem se v oboru vyučil
Rogin _s103 _s103

Měnil jsem termostat u mojí Zafiry a problém nebyl ve vlastním termostatu, ale v jeho tělese, kde se vymačká sedýlko a termostat pak nezavírá - už toho bylo o tomto problému s tělesem někde dost napsáno
Po výměně vše OK
Yper
Wednesday 09 November 2005 - 12:05:09 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Rogin: ..tak Tě mohu ujistit, že termostat z 2.0Di či DTi v sobě žádnou dírku nemá! Mám ho přímo před sebou na stole. On totiž neotevírá jen cestu na velký okruh, ale reguluje rychlost proudění v malém okruhu - tedy podle toho jak jsem se na to jen zběžně podíval - alespoň takhle mi to přijde - má prostě dvě klapky, takže se prohřívá tak, jak okolo něj proudí kapalina od čerpadla do malého okruhu. Dírku v sobě mají ty termostaty, které neleží na cestě malého okruhu a fungují jen tak, že otevřou a zavřou jen na jedné straně. Maše otevírají a zavírají na obou koncích.
Je to jak píše Martinz a myslím, že vloni tady lítaly i fotografie vyšlehaných vnitřků - těch těles a myslím že ta fota byla právě od něho -možná.
Mám je schované a kdo chce vidět jak vypadá vyšlehané sedlo, tak ať mi napíše a já mu to pošlu.


Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Lib
Wednesday 09 November 2005 - 13:17:16 Citovat
Host
prtka napsal ...
Yperku ,je vidět,že jsi staréj zkušenéj pard a nebaví tě dělat sudy pod autem ,když nemusíš ovšem ty jsi technicky zručný a vybavený já to dělám obdobně,akorát mám hadičku a do baňoku tu vodu stáčím jak víno musíš ,ale včas přestat sát neb antifreez není až tak chutný


Hele takhle ja sosal na pakrkovisti prebytecnej olej z motoru pres otvor na merku, to byla panecku teprve akce, jelikoz jsem nechtel riskovat horkej olej v hube, tak to delal zastudena a prestoze to byla (mela byt) 0w30 tak jsem stejne musel vyvolat plicema solidni podtlak, to by mistni kacudaci asi nedali
rtt
Wednesday 09 November 2005 - 14:33:38 Citovat
Host
Jak jsem nedávno psal,měnil jsem těleso i s termostatem,těsní dobře,ale u toho starého tělesa nebylo sedlo "vyšlehané",ale již z výroby špatně zafrézované tzn.vůči ose termostatu vyosené,takže termostat nedosedl těsně na sedlo,vždy vlastně zůstával trochu pootevřen.Když došlo k ohřátí motoru asi na 80-90st. v zimě,třeba 0-10st venku,tak při menší zátěži motoru spadávala ručka teploměru na přibližně 60-70st.Dnes to drží po zahřátí jako přilepený na 90st.
Martinz
Wednesday 09 November 2005 - 15:00:20 Citovat
Host
Jinak termostat komplet - z druhovýroby - na 2,0 DTI 16V, asi i DI - 1300.-Kč ale hlavně to topí
Výměna na ulici - nic složitýho, jenom na jeden torx je potřeba dlouhej ořech jinak nejde vyšroubovat
Tlumex
Wednesday 09 November 2005 - 15:31:35 Citovat
Host
no me se o vikendu stalo ze sem jel z delsiho kopce na paty rychlostni stupen (naspotrebu jako vzdy) a teplota mi postupne klesala a klesala az klesla na tu spodni zarazku &| myslim ze vymena termostatu me asi nemine zhe?
Martinz
Wednesday 09 November 2005 - 16:00:39 Citovat
Host
Tlumex napsal ...
no me se o vikendu stalo ze sem jel z delsiho kopce na paty rychlostni stupen (naspotrebu jako vzdy) a teplota mi postupne klesala a klesala az klesla na tu spodni zarazku &| myslim ze vymena termostatu me asi nemine zhe?

Myslím, že jak jsi to tady přečet, tak asi nemine. Přesně jsi popsal průběh teploty mého motoru před výměnou termostatu
Teda to platí pokud jsi nemluvil o své zimní Schade, tam se to řeší trochu jinak
<span class='smallblacktext'>[ Upraveno St lis 09 2005, 04:02 ]</span>
Tlumex
Wednesday 09 November 2005 - 16:40:04 Citovat
Host
martinz: sade ma novy termostat te drzi teplota jak pribita! Nemate prehled na kolik by to mohlo prijit? predpokladam ze bude lepsi novy
Kdyz uz budu v tom asi bych nechal aji vycistit trupky nejaky pripravkem procistovacim
Martinz
Wednesday 09 November 2005 - 17:53:20 Citovat
Host
O kousek výš píšu kolik mě to stálo, ale to víš, Omega to je kočár , ale myslím si, že to bude podobná cena. _s103

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 [5] 6 ... 18 19 20  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1383 sec,0.1074 z toho dotazů.