• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Palubní počítač "BC" na Vectru "A"
Přejít na stranu  1 [2] 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Multec
Wednesday 19 October 2005 - 22:21:50 Citovat
Host
Počítač je napojen k řídící jednotce motoru-2vodiče-žádné čidlo podtlaku tam není
PanVectra
Thursday 20 October 2005 - 06:57:21 Citovat
Host
Celkem pohoda... sem si přečetl tvůj návod a nezdá se mi to tak hrozné... (proč mě v opelu tak strašili?)akorát bych potřeboval ještě jednu věc... jelikož oučítač mi přijde se svorkovnicí(nebo tou zásuvkou, nevím jak se tomu teď nadává), tak tam asi nic jiného nebude... potřeboval bych ještě nějaký popis, či nákres té svorkovnice s jednotlivými pozicemi a barvami kabelů, co jsou do ni přivedeny....
Nechci sýčkovat, ale asi mi nepošlou tu svorkovnici s uštípanými kabely....
PanVectra
Thursday 20 October 2005 - 07:23:41 Citovat
Host
Tak sem si to přečetl podrobně a znova a přeci sem narazil na zádrhel... cituji tvůj návod: Snímač rychlosti-vodič od BC spojíš s modro-červeným vodičem, který je na konektoru přístrojové desky(pin 3)... No jo jenže ja ten snímač rychlosti nebudu mít téměř na 100% a teď kolik bude koštovat nový? a druhá věc: na těch slovenskejch strankach pisou, ze přístrojová deska nemusí být vůbec vybavena těmi kontakty na jeho připojení, že se stávalo, že to ve výrobě uřezávali... a já si teď fakt nepamatuji, jestli to tam je či ne, Inu nezbyde než se podívat...
milhaus
Thursday 20 October 2005 - 10:42:12 Citovat
Host
Já taky využiju vlákna-zjistil jsem že mi kecá na BC (asi originál) průměrná rychlost (při soustavný 100-ukazuje 90 a tak to je při jakýkoliv rychlosti-prostě kecá o 10km/h) a proto kecá taky průměrná spotřeba cca o 1 litr/100 - co s tím?
PanVectra
Thursday 20 October 2005 - 10:47:33 Citovat
Host
Už toho vím o této věcičce celkem dost a jedina příčina těch milných informací je ta, že počítač je kalibrovaný na jiná kola než máš niní... Schválně: když mluvil pravdu, cos měl za kola? a co máš teď za kola a hlavně gumy... záleží nejvíc na obvodu pneumatiky...
milhaus
Thursday 20 October 2005 - 11:25:01 Citovat
Host
originály jsou 195/50/15 a já mam TUVovaný rozměr na přesně tento typ auta 205/45/16 - když je dam vedla sebe tak vypadají stejně velký. ale zaráží mne to že snímač rychlosti je podle mne v tachometru tzn. co je na tachometru by mělo být i na snímači ne? Když je to na jednom náhonu - kecat by měli oba.
Multec
Thursday 20 October 2005 - 12:47:06 Citovat
Host
PanVectra:
Ten snímáč máš!!!!
-mají to všechny opely se vstřikováním-je to takovej černej kvádr vzadu za tacchometrem-má tři vývody!-bud klidnej prostě tam je
Jen musíš najít ten červeno modrej drát na konektoru co vede k přístrojovce...
Multec
Thursday 20 October 2005 - 12:52:04 Citovat
Host
Jo, for :Milhaus-taky mě to dělá rozdíl přesně 10km mezi tachometrem a BC-a je jedno,jestli tam mám 195/60R14,nebo letní 195/60R15...-je to tím,že jak píšeš náhon je stejnej,ale nastavení mezi tachometrem a snímačem je trošku odlišné...
Multec
Thursday 20 October 2005 - 12:54:29 Citovat
Host
...Ještě do třetice...
Když sem si tam ten PC před třema rokama dával,taky sem se bál,že tam to čidlo nebude,tak sem si je na vrakovišti obstaral-ovšem zbytečně...do ted je mám ve skříni
Nemáte někdo zájem?!
PanVectra
Thursday 20 October 2005 - 12:57:57 Citovat
Host
Tak to je fajn tlak se mi trochu srovnal a srdeční aritmie už taky není tak hrozná... ale jestě k té svorkovnici: mě napadlo, že ve schématech sou kabely označovány i podle barvy. nepletu se? dneska se musím podívat až dorazím domu... Jinak kde ses toto vse dozvěděl? na tom návodu z opelclub.sk to vše popisuje jako naštipování a napojování kabelů různě po celém autě... mluví tam o nějakém pájení do tachometru a já nevím co všechno ještě... tenhle tvůj návod je takovej čistej napojit se do zásuvek a volných portů.... prostě čistá práce...

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2329 sec,0.1963 z toho dotazů.