• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Silentbloky zadní nápravy
Přejít na stranu  1 2 3 4 [5] 6 7 8
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
NIO
Saturday 29 April 2006 - 13:40:40 Citovat
Host
Petr VeBe X16XEL napsal ...

Jak psal Lasky, trochu trpělivosti a jdeto jak po másle. O víkendu jsem to měnil.
Mám i foto, tak kdo bude chtít zašlu. Už jsem toho dělal víc EGR, apod. a všechno fotím, protože tady se pořád jenom o všem píše a .....
Nechci zakládat nové vlákno, kde bych vše prdnul, ale neodvážím se.
Nic vezlém.
Kdo bude chtít cokoli poslat není problém.
Zdarec


jen ybch si dovolil podotknout ze pokud nekomu posles fotky , a bez postupu tak mu to asi moc neda. a tady je nekolik lidi co radi jak se to dela a nedelaji jen jeden typ auzta nebo model.Tak si asi vse nefoti.to je jen reakce na to neumerne ze se o vsem jen pise.Nic ve zlem.
Petr
Saturday 29 April 2006 - 18:13:16 Citovat
Host
Samozřejmě, že kdybych poslal fotky tak zašlu i popis. Když už jsem osobně cokoli dělal tak není problém k fotkám udělat manuál. Co se podvozku týče tak všechny Vectry B mají ,,stejný". Uvažuji o nějakých stránkách, kde to všechno dám třeba jak má Odkaz. Vectru mám rok a než jsem se rozhodl sem něco napsat tak prvně jsem pořádně četl a pak něco napsal, né jak někteří.
Vím jak Vás to vytočí, když tu nějaký ,,trubec" založí nové vlákno - já už se tady ani pomalu nemůžu vyznat.
Nic méně tyhle kecy sem asi nepatří. Prdím na to, budu číst dál a nepsat nesmysly.
Jinak poradna a ještě Odkaz mi dost pomohla je super, jo a samozřejmě rady od Tebe NIO a Prťky(i od dalších, ale nebudu je tady psát, bylo by jich víc)
tak se mějte jak chcete zdar
NIO
Saturday 29 April 2006 - 22:48:53 Citovat
Host
nebylo to mineno zle, klidne zaloz nove vlakno. mas na to pravo a fotky dej na web, pom,uzes tim mnoha lidem. a odlehci se tim i poradne. _;
maniac
Saturday 29 April 2006 - 23:13:29 Citovat
Host
Petr VeBe X16XEL napsal ...

Jak psal Lasky, trochu trpělivosti a jdeto jak po másle. O víkendu jsem to měnil.
Mám i foto, tak kdo bude chtít zašlu. Už jsem toho dělal víc EGR, apod. a všechno fotím, protože tady se pořád jenom o všem píše a .....
Nechci zakládat nové vlákno, kde bych vše prdnul, ale neodvážím se.
Nic vezlém.
Kdo bude chtít cokoli poslat není problém.
Zdarec


čus neposlal bys mi návoda a foto předních i zadních díky moc email je Email
Petr
Sunday 30 April 2006 - 11:29:27 Citovat
Host
OK, ale počkej do úterka, mám většinu v práci a je třeba něco hodit i do scanu.
zatím
Anonymní
Wednesday 03 May 2006 - 08:10:05 Citovat
Host
Petr napsal ...

OK, ale počkej do úterka, mám většinu v práci a je třeba něco hodit i do scanu.
zatím


o.k. počkám díky
kahy
Tuesday 16 May 2006 - 20:26:01 Citovat
Host
Èus Julius.Prosil bych foto a návod na výmìnu zadních silentù.Moc díky Email

[ Upraveno Tuesday 16 May 2006 - 20:28:51 ]
Yper
Wednesday 17 May 2006 - 09:53:53 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Takže kutilové, chcete měnit silentbloky na zadní nápravě? Připravte se na pěknou pakárnu, protože to není legrace.
1 - zadní nápravu tvoří 4 příčná ramena (dvě na každou stranu) a dvě podélná (jedno na každé straně). Co konec příčného ramene, to uchycení v silentbloku. Pokud zvládáte kupecké počty, tak vám na těchto příčnících vyjde celkem 8 silentbloků! Další dva (velké) silentbloky jsou pak na ramenech podélných. K tomu je ale třeba ještě započítat silentbloky (spíš uložení - jako objímky) tyče stabilizátoru.
2 - příčná ramena mají směrem ke středu auta silentbloky gumové s kovovou objímkou a kovovým středem pro průchod šroubu a jsou zalisované přímo v rameni - 4 ks. Viz obrázek č.1
Jdou špatně vylisovat(koroze), ale dobře zalisovat. Samotná příčná ramena jdou také dobře demontovat. Brnkačka! ?lola
Tyhle silentbloky jsou ale ve většině případů v pořádku.
3 - podélná ramena, tak to je už o něčem jiném!
Kdo má bubnokotouče, tak musí demontovat brzdič (dva šrouby) a vyvěsit ho na kusu drátu někam za karoserii. Samo, že předtím sundat kola!
Kdo má bubny, tak je na to hůř, protože se musí odpojit prasátko od přívodu brzdové kapaliny. Pro lehčí manipulaci doporučuji sundat celý bubnokotouč a možná celý náboj zadního kola, který drží na 4 šroubech. Dále odpojit kabel od systému ABS. a celé rameno ještě od tlumiče pérování.
Pak se odpojí rameno v jeho přední části na karoserii - také 4 šrouby.
Zbyde vám litinové podélné rameno, ve kterém je zalisován jeden velký silentblok a dva malé silentbloky, na které se připojují vnější části příčných ramen. Viz obr.2.
Ty malé silentbloky jsou ve skutečnosti KULOVÉ čepy! Proto doporučuji si nechat zhotovit přípravek - pomůže jak na vylisování, tak na vlisování - nepoškodí nový. Z těch dvou silentbloků, je většinou totálně vyčvachtaný ten horní.
Doporučuji si sehnat-půjčit přenosný lis a dále autogen nebo PB . Litinu nejprve mírně ohřát a pak vylisovat. Pak nechat vychladnout, díru vyčistit, namazat a provést vlisování. Bez přípravku nejspíš ten malý čep poškodíte!!!! a celá práce vyjde vniveč!
Uvědomte si, že se jedná o litinu a tu nemůžete ohřát moc a nemůžete do ní řezat kladivem, jako hluchej do vrat - záleží na tom vaše další bezpečná jízda!


[ Upraveno Wednesday 17 May 2006 - 09:59:16 ]

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Yper
Wednesday 17 May 2006 - 09:57:28 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Kurňa, nějak mi nejdou vložit obrázky!
Až to půjde, tak je sem prsknu!


Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Lib
Wednesday 17 May 2006 - 11:08:27 Citovat
Host






[ Upraveno Wednesday 17 May 2006 - 11:08:49 ]

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 [5] 6 7 8  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2011 sec,0.1558 z toho dotazů.