• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
výměna termostatu
Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5 6 7
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Tomash
Wednesday 19 January 2005 - 14:31:08
Host
uľ jsem celkem rozhodnutej pro výměnu termostatu, ale jeątě bych potřeboval vědět, jestli je výměna jednoduchá věc - někde jsem v diskusi čet, ľe např. u Corsy se musej sundat celý rozvody a na to bych si asi netrouf. Je termostat lehce dostupnej?
Brandon
Wednesday 19 January 2005 - 14:37:28
Host
Ok, tak dam novej termostat a vyplachnu. Premyslim, jak to vyplachnuti provedu? Na to musi byt zase nejaka finta ne? Neslo by to trosicku popsat?
Yper
Wednesday 19 January 2005 - 14:55:38
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
®ádná finta-pokud chceą proplachovat celý okruh, tak je dobré nalít rovnou celý proplachovací obsah - můľeą se rozhodnout, zda pouľijeą destilovanou vodu a do ní dáą Cilit nebo převařenou teplou vodu, protoľe bys měl proplachovat vícekrát za sebou. Bude stačit asi jen ta převařená voda. protoľe tou se odstraní tzv. přechodná tvrdost a navíc tam bude jen krátkou dobu. Teplou vodu proto, protoľe motor je dříve teplý a voda začne dříve cirkulovat a při demontovaném víčku chladiče uvidíą, co vče se z chladiče začne uvolňovat. Ze začátku tam toho Cilitu nedávej moc.
Také můľeą nalít jen čistou vodu a aľ začne voda cirkulovat-otevře termostat- tak pak začneą přidávat v malých dávkách koncentrát (třeba jen 1/2 l). Pokud bys to chtěl skoro vąechno propláchnout, tak to budeą dělat naněkolikrát. Nezapomeň si ale pak vąude podotahovat motex pásky na hadicích a případně si kup přídavek na utěsnění chladiče - jsou to ve větąině případů mleté otruby - také jsem viděl, ľe se pouľívá Kremľská hořčice, která se přidá do okruhu - netěsností projde a pak zgelovatí a nepustí .

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
klubo
Wednesday 19 January 2005 - 15:27:01
Host
po zjiątění ľe hodně věcí je levnějąí u opla neľ v autokelly, badosu a jim podobným, jezdím vľdy rovnou do opla.... několik příkladů: brzd. desky, fitry, ľhavící svíčky, klín. řemen a výměna obou předních tlumičů za 4000 taky neni ąpatná...
Tomash
Thursday 20 January 2005 - 07:27:35
Host
diagnostika vadnej termostat pozná? děláte to někdo? na kolik to přijde a kde? má to cenu jenom kvůli termostatu? jsem z MB.
riwal
Thursday 20 January 2005 - 08:11:58
Host
Diagnostika termostat nepozná - nemá jak, není to elektronická součástka, ale termomechanická. Poznáą to sám, ľe se ti pomalu zahřejvá motor a nebo trvale zůstává pod 80 st. a zahřeje se jenom v zácpě a pod.
Anonymous
Thursday 20 January 2005 - 21:22:37
Host
Menil jsem ho na 2,5V6 a to je mazec musel jsem rozebrat pulku motoru,fuj
klubo
Thursday 20 January 2005 - 22:26:21
Host
a proč je termostat na x20dtl astru draľąí o 200 neľ na x20dtl vectru? je jinej?
Yper
Friday 21 January 2005 - 13:06:00
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
To je asi blbost. Pokud je motor stejný obsahem a typem (jedno jestli DTH či DTL), tak cena je stejná a je jedno, zda je v Astře nebo ve Vectře. Myslím ľe takhle to tady kdysi i napsal NIO.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
klubo
Friday 21 January 2005 - 14:07:12
Host
no kdyľ se podiváą do katalogu tak kaľdý má jiný objednací číslo a tim pádem i cenu...astra má číslo 1338100 a vectra 1338087, ceny sou na Odkaz
Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5 6 7  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2098 sec,0.1610 z toho dotazů.