• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Kontrolka motoru
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Jura
Wednesday 01 November 2006 - 17:10:00 Citovat
Host
Ahoj, mám Vectru 1,8 GLS, typ motoru C 18 NZ. r.v. 1993. Dnes se mi při jízdě rozsvítila oranžová kontrolka motoru. V ten okamžik mi spadly otáčky pod 500 a na volnoběh měl motor tendenci zhasnout. Trvalo to tak 10 minut, pak kontrolka zhasla a chod motoru se ustálil a šlapal jako dřív.Prý je to porucha při které elektronika přechází na nouzový program a je nutno vyhledat autorizovanný servis. Prý delší provoz se svítící kontrolkou může poškodit katalyzátor, vést k větší spotřebě a celkově ovlivňuje provozuschopnost. Můžete mi, prosím, poradit? Mám to ignorovat, když kontrolka zhasla nebo mám jít na tester, aby tam přečetli závadu? Mám obavy, abych nějak nepoškodil motor. Díky.
VGT
Wednesday 01 November 2006 - 17:33:34 Citovat
Host
Při rozsvícení kontrolky vskutku ECU přechází do nouzového režimu a ukládá kód příčiny závady do paměti závad. U tvého motoru jde přečíst paměť závad v ECU (elektronické řídící jednotce) svépomocí doma Odkaz
VGT
Thursday 02 November 2006 - 08:20:55 Citovat
Host
Dostal jsem emailem připomínku, že návod je v angličtině. Ano, zde je tedy česká nápověda:
Postup vyvolání chybových kódů ECU:
V diagnostickém konektoru spojíme příslušné piny (A+B u motoru C 18 NZ), při jisté opatrnosti lze použít např. kancelářskou sponku.. Zapneme zapalování. V ten okamžik začne kontrolka ECU na přístrojové desce blikat. Nejprve je tímto způsobem vysílán chybový kód 12 třikrát za sebou – oznamuje začátek testu. Kontrolka blikne jednou, pak následuje pauza jednu sekundu a potom blikne dvakrát s přestávkou ½ sek. Po uplynutí dalších 3 sek. dochází ke druhému vysílání kódu 12 a po dalších 3 sek. ke třetímu. Pokud se kód 12 opakuje neustále znovu dokola za sebou, v paměti ECU nejsou uloženy žádné závady. Případná uložená závada se automaticky smaže, když se neprojeví při dvaceti po sobě následujících startech motoru. Pokud chceme závadu z paměti vymazat hned, odpojíme na cca 30 sek. baterii (akumulátor). Pokud vybliká ještě jiný kód než 12, vyhledáš jeho význam v uváděném odkazu. (jelikož diagnostika se provádí na stojícím motoru, může ECU signalizovat kód závady pro pro čidlo otáček motoru, aniž by tam tato závada byla).
Seznam kódů závad ECU: Odkaz
Pokud jsou problémy s překladem, použijeme např. Odkaz
Anonymní
Monday 13 November 2006 - 18:11:44 Citovat
Host
Chcem sa opýtať,že či sa má rozsvietiť kontrolka motora pri otočení kľúčikom aj pri dieselových motorov ? Niekde som čítal že pri dieslákoch sa kontrolka nemá rozsvietiť.Je to pravda ?
Martas
Monday 13 November 2006 - 18:21:00 Citovat
Host
Anonymní napsal ...

Chcem sa opýtať,že či sa má rozsvietiť kontrolka motora pri otočení kľúčikom aj pri dieselových motorov ? Niekde som čítal že pri dieslákoch sa kontrolka nemá rozsvietiť.Je to pravda ?


To je kontrolka ridici jednotky motoru a i diesel ma spoustu cidel ktery ECU snima, takze i u nej se rosviti !
Yper
Tuesday 14 November 2006 - 07:33:01 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Anonymní: při otočení klíčkem do zapalovací polohy se kontrolka motoru rozsvítí (+ mazání, dobíjení a ABS(u motoru X/Y20DTL/H)). Současně s tím proběhne test a kontrolky začnou zhasínat. Nezhasne jen mazání a dobíjení.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Igor
Tuesday 14 November 2006 - 20:00:17 Citovat
Host
Chcem sa opýtať,či kontrolka motora niejako súvisí s kontrolkou airbagov.Ďakujem.
Martas
Tuesday 14 November 2006 - 20:04:11 Citovat
Host
Igor napsal ...

Chcem sa opýtať,či kontrolka motora niejako súvisí s kontrolkou airbagov.Ďakujem.


Airbagy maji vlastni kontrolku stejne jako ABS, dobijeni, mazani atd .....
Frenk
Monday 25 May 2009 - 08:40:58 Citovat
Host
Jak vyblikat X25XE - co kde spojit?
Legend
Monday 25 May 2009 - 11:49:28 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Frenk: jde vyblikat X25XE. Stačí spojit piny 5 a 6, zapnout zapalování a počítat bliknutí. Takhle jsou číslované piny, u Omegy je ten konektor černý a naopak, ale číslování je vždy stejné. Odkaz

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1544 sec,0.1106 z toho dotazů.