• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Meriva :: MERIVA :: Meriva motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
CDTI 90tis.km
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Míra
Tuesday 30 January 2007 - 07:19:26 Citovat
Host
Zdravím,
Tak už jsem pořídil merivu 2005 1,7cdti 74kw 16V z francie z 90tisíci.
Mé obavy se slabým zátahem od spodu se nevyplnili. Je to v pohodě, od 1200 jede od 1500 táhne. Motor výkonově odpovídající váze vozu. Překvapilo mě že všude píšou servis po 50000 a v servisce je předepsán po 30000 ( no stejně se mi 50 zdálo moc na olej) Jinak je vše ve francouštině takže vůbec nic nevím. Jestli někdo ví kdy se mění rozvody, tak ať napíše.
To že se zahřívá motor pomalu je teda sakra pravda. Co je mi však divný že když např. sjíždím z barandovsého kopce na jížní spojku a brzdím to celý motorem tak auto vychladne z 85stupnů tak na 75stupňů. Nevím jestli není v háji termostat, nebo je to v normě. topení jsem měl tak na 3/4 a byl 1,5 stupně.
Co se ostatních věcí týká, tak jsem si myslel, že kupuju meší auto.. ne vážně se jim to povedlo dobře uspořádat. I když je jasný že nějaký mouchy přijdou - vždycky přišli...
Spotřebu benzín/olej zatím nevím, ale dám určitě vědět.
Nevíte někdo kde se dá sehnat manuál?
Míra
Martas
Tuesday 30 January 2007 - 07:25:13 Citovat
Host
Origo manuál je si objednat na specializovaném pracovišti SPZ servis.
Tel. kontakt je 261 001 438.

Ale pocitej ze bude stat 500 - 1000 kacek
Míra
Tuesday 30 January 2007 - 08:09:29 Citovat
Host
Tak to je celkem dost peněz, za ty peníze se dá pořídit celá servisní příručka. Je to škoda, u jiných značek to lze stáhnout z internetu.....
RRAAFF
Tuesday 30 January 2007 - 09:25:01 Citovat
RRAAFF
Uživatel #519
Registrován: Monday 19 December 2005 - 10:51:16
Příspěvků: 965
No to spíš bude tak, že po 30tkm olej(Longlife) a po 50tkm servisní prohlídka. Co se ale oleje týká, je možná lepší kupovat normální olej třeba za 300Kč litr a měnit po 15tkm než long life za 700Kč litr a nechat ho tam 30tkm.
Někde tady psal Yper, že hlavně se ručička nesmí dostat do modrýho, pak to bude asi vadny termostat. Ale ty common-raily jak nejsou "v tahu" tak chladnou. U testu Vectry 1,9CDTI taky, když s tím stáli v koloně na dálnici, tak po chvilce jim tam začal jít pouze vlažný vzduch.

Třeba časem si můžeš koupit nezávislé topení (stojí tak 30tKč) a máš po starostech z námrazou na oknech, sněhem, auto je teplý.

[ Upraveno Tuesday 30 January 2007 - 09:26:24 ]

Opel Vectra B 1,8 16V sedan 307 000km, již není
Škoda Fabia Combi 70kW, 2023
Míra
Tuesday 30 January 2007 - 09:59:58 Citovat
Host
O zimu ani tak nejde, topíto sice později ale dobře. Spíš bych nerad abych nedával zabrat motoru, že jezdí chladnej. Je fakt, že já to mám do práce 50km a tak jezdím fakt na spotřebu. Asi kdybych tomu trochu naložil taky by se to chovalo trochu jinak. Je to sranda když si vzpomenu na přehřívající se škodovky když jsem byl mladší Jinak modrý pole na teploměru nemám - začíná 70ti stupněma.

Jinak nevíte po kolika je ten rozvoďák? S těma servisníma intervalama máš asi pravdu 30 olej - 50 prohlídka. Co tam vlastně prohlíží? Nějak mě nenapadá co bych dělal mimo oleje a rozvodů dle kilometrů. Ostatní (kapaliny) měním dle let, nebo když něco začne klepat (na podvozku) popřípadě hučet (ložisko). Dle servisky to bylo v servisu jen ve 30 v 60 a teď v 90.
Martas
Tuesday 30 January 2007 - 10:16:27 Citovat
Host
Co se prohlizi pri jaky prohlidce je popsano v servisni knizce ktera prave k tomuto ucelu slouzi a neco malo je i v manualu.
Jen pro info prohlidka v 90 000 km znamena prohlidnou skoro vsechno co se da bezne kontrolovat/menit bez rozborky/zborky. To co vsechno ti servis pri prohlidce udela (ale ty zaplatis samozrejme vse co je popsano) je veci druhou.
Rozvody jsou tu neustale omylany, Opel predepisuje vymenu v 90 000km ale doporucuje v 60 000km.

Co se topeni tyce, tak moje zkusenost je, ze mensi auta (Corsa, Agila, Meriva) topi podstatne pozdeji nez Astra a vys (toto mam odzkouseno z cca. 30 firemnich vozidel) a vicemene nezalezi na tom jakym motorem je to auto osazeno (mel jsem Astru G a Corsu C se stejnym motorem a rozdil byl hodne znat).
Anonymní
Tuesday 30 January 2007 - 11:49:40 Citovat
Host
Rozvody po 60-90tis? Na tipcars jsem četl že DTi měli 150tis.... to jsi mě vyděsil, to budu muset zjistit. Servisku jsem pročetl jak se dalo, ale nezjistil jsem z ní kdy se dělají rozvody. Pravda trochu mi to stšžuje, že ve francouštině. Napadá mě není náhodou interval na rozvody 60-90 pro benzínové motory?

Nevim podle čeho bereš menší auto, ale meriva má 1450kg to dle mého soudu astra nemá. Na motoru určitě záleží. Benzínový prostě bude topit jinak než naftový přeplňovaný - taky nemám prvního opela. Nicméně otázkou bylo zahřívání motoru a jeho chladnutí z kopce....
VGT
Tuesday 30 January 2007 - 12:00:04 Citovat
Host
Tenhle motor v Merivě má označení Z17DTH. Rozvodový řemen a kladky jsou na něm shodné s motory Y17DT(DTL,DTH) a u nich Opel předepisuje 10let/150 000 km. Odkaz Zkušenost s Merivou nemám, ale ten interval 50 000 km je divný, není to totiž celý násobek intervalu 30 000.
Anonymní
Tuesday 30 January 2007 - 12:19:26 Citovat
Host
Teď jsem volal do opel a ta samá informace - rozvody po 150 000
Jinak abych to uvedl na pravou míru s těma 50 tisícema, tak to je číslo co jsem se dočetl v propagačních materiálech od opela k merivě. V servisce se o tom nezmiňujou.
Díky za info.
Jo ještě zajímavá informace volal jsem do opela Zralý a orig opel long live olej tam mají za něco přes třista. Prý doporučená cena opel je 500.
Co vlastně mají za orig? někde jsem se dočetl že elf, ale nevím - to snad dávají do renaultů, jestli i do opelů.....
Martas
Tuesday 30 January 2007 - 13:11:12 Citovat
Host
Velikost auta se obvykle bere podle rozvoru, a ten ma Meriva podobnej jako Corsa, srovnavat auta podle velikosti karoserie (jako napriklad Skodovka ktera ma rozvor stejnej jako Astra G a divi se ze ostatni automobilky ji neberou do stejne kategorie ktera ma rozvor o 8cm vetsi), nebo dokonce podle hmotnosti se opravdu neda !
Meriva je dle me mensi auto z vyrobni rady u Opela, dalo by se rict, ze je to vyssi Corsa (obdobna je Zafira na podvozku podobnem Astre G).

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1784 sec,0.1426 z toho dotazů.