• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Predna naprava
Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Adrian
Thursday 07 February 2008 - 14:16:25 Citovat
Host
Chlapi veľmi pekne ďakujem, nechám si poradiť a nechám to všetko vymeniť ako radil Yper. Asi by to bolo dobré stihnúť ešte pred prezutím auta na nové gumy, že ?

Yper
Thursday 07 February 2008 - 14:25:00 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Určitě! _;

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
freez
Thursday 07 February 2008 - 17:40:02 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Adriane to s těma gumama je přesně ono , jak ti to ještě háže při těch 120 jsou kaput , já po vyměňoval všechno jak psal Yper ,dal jsem zimáky a najednou klid , říkal jsem si hurá, ale jak jsem obul letní ty s tím špatným kordem začalo to znovu tak do pneuservisu a tam to hned bylo jasný boční kord pneu byl na hadry, i když se zdála guma ještě dobrá , bohužel a ten pohyb té gumy takovej ten žvejkavej pohyb odrovnal čepy řízení a samo částečně i kulový čep a pěkně potrápil i silenty, doporučil bych ti samozřejmě vyměnit čepy řízení , a pokud to odnesli i čepy kulové tak ty taky, silentbloky nevyjímaje. Pokud znáš slušnej servis nebude to zase tolik peněz , ale hlavně budeš mít mít klid. Toto udělej než budeš používat nové gumy aby sis je ještě neoddělal. Nezapomeň že po výměně čepů řízení bys měl udělat geometrii , ty kuláky ti jí nerozhoděj , ale až to budeš mít vyměněné komplet nech si geometrii udělat. Cena za materiál počítej tak jak ti napsal Yper plus 750 za dva čepy řízení a práci , ale vyplatí se to protože tahle by ti na té nápravě odešlo za chvilku vše. Moc jsme tě asi nepotěšili , zase výdaje že , no ale co už naděláš

[ Upraveno Thursday 07 February 2008 - 17:43:26 ]

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
z0diaC
Thursday 07 February 2008 - 19:29:05 Citovat
Uživatel #1221
Registrován: Wednesday 08 August 2007 - 09:51:23
Příspěvků: 441
mě to čeká taky ... dneska při čekání na křižovatce jsem zkoušel cukat volantem tam a zpátky a něco se ozývalo .... asi před 2ma měsíci jsem bylna technické a tam mi říkal,že vůle v přední nápravě žádné nejsou,ak předpokládám,že to budou tyčky stabilizátoru (doufám) ...tak zkusím napřed vyměnit ty tyčky a uložení stabilizátoru .... a uvidíme,co to udělá

z0diaC
Vectra B caravan CD X18XE ´98 OFF
Vectra B caravan Elegance Y22DTR ´01 OFF
Corsa B X10XE 3D ´99 OFF
Corsa C Z12XE 3D ´00 SPORT
Corsa D Z12XEP 3D ´08 COSMO OFF
ýbrc
Friday 08 February 2008 - 12:46:42 Citovat
Host
Yper napsal ...

2 Adrian: máš stejně staré auto jako já - 97.
Každopádně to auto bude mít už něco navrkláno a je dost nejisté, že někdo někdy v minulosti silentbloky na přední nápravě měnil.
Pokud budeš kupovat silentbloky na přední nápravu, tak vyjde podstatně levněji, než náprava zadní.
Potřebuješ na přední ramena dva silenty opěrné - každý cca 700,-Kč a dva silenty podobné válečkům - každý cca do 200,- Kč.
Rovnou, když budou ramena dole, tak tro chce vyměnit i čepy - od f.MOOG v Autokelly stojí okolo 600,-Kč.
Špatné pneumatiky - šišaté a nebo nevyvážená kola nebo kola bouraná způsobí že čepy jdou do háje velmi rychle.
Já jsem neřešil v jakém stavu jsou, protože identifikace jejich stavu je celkem obtížná a rovnou je vyměnil a přestože se zdálo, že původní by mohly ještě vydržet, tak po jejich výměně se komfort jízdy zvýšil. Také je vhodné vyměnit i stabilizační tyčky spojující přední tlumič se stabilizační tyčí (myslím že každá stojí okolo 300 Kč) a rovnou to chce vyměnit i silentbloky (gumové objímky), ve kterých je stabilizační tyč uložena - ty odcházejí velmi často a frekvence výměny je podle mne tak 3-4 roky - podle najetých kilometrů. Každý stojí jen á 50,-Kč. a budeš mít pokoj.
Ještě se mění horní uložení tlumičů, protože to se vymačkává ,ale cena přes 700 kč/kus (2x).
Když jsem auto koupil, tak mi tam také něco bouchalo. Zjistil jsem, že čepy na ramenech jsou totálně K.O.! Pomalu še střed vytáhnout rukou a měl jsem štěstí, že mi na nějakém hupu nevyskočil!
Vyměnil jsem je a za 1/2 roku byly zase v háji - protože špatný stav silentů a toho, co jsem popsal nahoře, je zlikvidoval!!!!


Ypere prosím tě a jak se projevují vymačkané gumy nahoře na tlumičích?
já jak se dostanu na vlnovky vymačkané třeba na křižovatkách od nakladáku,tak mi to strašně mlátí jako by tam byla veliká vule v uložení ,na stk vule na napravě nenašli
Yper
Friday 08 February 2008 - 12:59:03 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
No, to může být právě to uložení - ty horní misky, které jsou ze spodu podběhu.
Já měl oproti novým miskám ty staré nižší o cca 5mm - vymačkané.
Pak samozřejmě plech podběhu není sevřen mezi těmi miskami jak má a v okamžiku hupu přes retardéry a nebo přes příčné pruhy, si klepne jako první ta svrchní horní miska, jak se propadne při propadu ramene a následně po dosednutí si zase klepne ta vymačkaná svrchní spodní miska, jak dojde k zatížení ramene přes tlumič.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
ýbrc
Sunday 10 February 2008 - 10:01:45 Citovat
Host
Yper napsal ...

No, to může být právě to uložení - ty horní misky, které jsou ze spodu podběhu.
Já měl oproti novým miskám ty staré nižší o cca 5mm - vymačkané.
Pak samozřejmě plech podběhu není sevřen mezi těmi miskami jak má a v okamžiku hupu přes retardéry a nebo přes příčné pruhy, si klepne jako první ta svrchní horní miska, jak se propadne při propadu ramene a následně po dosednutí si zase klepne ta vymačkaná svrchní spodní miska, jak dojde k zatížení ramene přes tlumič.



No já mám ty horní misky docela vysoko od klobouku podběhu,takže podezřívám toto místo
Adrian
Thursday 21 February 2008 - 14:59:28 Citovat
Host
Dnes som nakupil v autokelly gulove capy, predne a zadne silentbloky, tycky stabilizatora a tie gumove ulozenia stabilizacnej tyce - vsetko od fy. moog ako radil Yper. Vecer to zanesiem chlapikovi nech to vsetko namontuje a potom Vam dam vediet ako som spokojny s komfortom jazdy a ci sa nejaka ta zmena udiala. Chcem Vas este poprosit o radu ci je potrebne po tejto vymene nechat urobit geometriu prednej napravy, alebo je to blbost ?

Dakujem

Yper napsal ...

2 Adrian: máš stejně staré auto jako já - 97.
Každopádně to auto bude mít už něco navrkláno a je dost nejisté, že někdo někdy v minulosti silentbloky na přední nápravě měnil.
Pokud budeš kupovat silentbloky na přední nápravu, tak vyjde podstatně levněji, než náprava zadní.
Potřebuješ na přední ramena dva silenty opěrné - každý cca 700,-Kč a dva silenty podobné válečkům - každý cca do 200,- Kč.
Rovnou, když budou ramena dole, tak tro chce vyměnit i čepy - od f.MOOG v Autokelly stojí okolo 600,-Kč.
Špatné pneumatiky - šišaté a nebo nevyvážená kola nebo kola bouraná způsobí že čepy jdou do háje velmi rychle.
Já jsem neřešil v jakém stavu jsou, protože identifikace jejich stavu je celkem obtížná a rovnou je vyměnil a přestože se zdálo, že původní by mohly ještě vydržet, tak po jejich výměně se komfort jízdy zvýšil. Také je vhodné vyměnit i stabilizační tyčky spojující přední tlumič se stabilizační tyčí (myslím že každá stojí okolo 300 Kč) a rovnou to chce vyměnit i silentbloky (gumové objímky), ve kterých je stabilizační tyč uložena - ty odcházejí velmi často a frekvence výměny je podle mne tak 3-4 roky - podle najetých kilometrů. Každý stojí jen á 50,-Kč. a budeš mít pokoj.
Ještě se mění horní uložení tlumičů, protože to se vymačkává ,ale cena přes 700 kč/kus (2x).
Když jsem auto koupil, tak mi tam také něco bouchalo. Zjistil jsem, že čepy na ramenech jsou totálně K.O.! Pomalu še střed vytáhnout rukou a měl jsem štěstí, že mi na nějakém hupu nevyskočil!
Vyměnil jsem je a za 1/2 roku byly zase v háji - protože špatný stav silentů a toho, co jsem popsal nahoře, je zlikvidoval!!!!

Martas
Thursday 21 February 2008 - 15:05:26 Citovat
Host
Samozrejme ze musis geometrii udelat, ty dily maji nejakou toleranci a stare dily zrejme mely urcite i znacnou opotrebovanost, ktera se na predchozich geometriich "dohanela".
jozo
Wednesday 12 March 2008 - 21:56:01 Citovat
Host
Yper-ako si dostal do tych ramien tie silentbloky myslim tie gumene co je vnutri ta trubka?d

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1475 sec,0.1144 z toho dotazů.